Перший крок на шляху до НАТО: дев’ять країн ЄС підтримали вступ України до Альянсу

02 Жовтня, 2022 |

Глави дев’яти держав Європи, які є членами НАТО, зробили спільну заяву щодо війни в Україні та, зокрема, висловили свою реакцію на спробу рф анексувати українські території. Також у заяві, розміщеній на сайті президента Польщі, сказано, що ці країни підтримують прагнення України вступити до НАТО.

У спільній заяві, яку зробили лідери країн Центральної та Східної Європи, йдеться, що вони особисто бачили наслідки російської агресії в Україні. Тому вони не можуть мовчати, коли росія своєю незаконною анексією територій України порушує статути міжнародного права.

Лідери дев’яти країн Європи висловили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та заявили, що ніколи не визнають легітимність російської анексії чотирьох областей України та будь-яких інших її територій.

Президенти Польщі, Анджей Дуда, Чехії, Мілош Земан, Чорногорії, Міло Джуканович, Румунії, Клаус Йоханніс, Словаччини, Зузана Чапутова, Литви, Гітанас Науседа, Естонії Алар Каріс, Північної Македонії, Стево Пендаровський та Латвії – Егілс Левітс, заявили, що підтримують рішення саміту НАТО 2008 року, відносно того, що Україна має стати членом Альянсу.

Президенти країн Європи також заявили про повну підтримку України у її боротьбі з Росією та вимагають від рф негайно залишити всі захоплені території нашої країни. Водночас лідери вищезгаданих країн закликали Захід суттєво збільшити військову допомогу Києву.

Всі ті, хто скоює військові злочини, повинні бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом“, – сказано в заяві.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Яскраве літо в Кам’янському: «Бджола» влаштувала кінофестиваль для дітей

Активісти ГО «Бджола» спільно з «Фондом розвитку Камʼянського» в кінотеатрі «Волонтерського центру» організували кіносеанс для...

Крали, крадуть і красти будуть: росіяни привласнили собі бренд «Мелітопольська черешня»

Так як українське місто Мелітополь Запорізької області зараз перебуває під російською окупацією із 26 лютого...

На Дніпропетровщині почалися жнива

Їх завдяки сприятливій погоді цьогоріч почали раніше, ніж зазвичай. У всіх районах області збирають ранні...

У Кам’янському районі вода забрала життя молодого чоловіка

Учора ввечері до Служби порятунку «101» повідомили, що на ставку в селі Чернече Криничанської селищної...

У Кам’янському районі знову потонула дитина

Трагедія трапилась в селищі Українка Кам’янського району. 17 липня місцеві діти прийшли на ставок купатися...