![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-26_13-18-14.jpg)
Почалися роботи по реставрації пам’ятника Прометею у Кам’янському
Скульптура пам’ятника Прометея, яка зараз знаходиться на збереженні у Музеї історії міста Кам’янського та потребує реставрації й консервації, була оглянута скульптором, заслуженим художником України Гарніком Хачатряном, який незабаром приступить до першого етапу реставрації – зварювальних робіт.
Як відомо, цей пам’ятник, який є творінням талановитого архітектора і скульптора О.Я.Сокола, був встановлений у 1922 році у центрі міста на площі, яка тоді мала назву Базарної.
Напередодні святкування 250-річчя міста було проведене комплексне обстеження пам’ятника і виявлено, що за минулі роки внаслідок дії агресивного оточуючого середовища він зазнав значних пошкоджень і деформацій. Тож у 2000 році його було замінено на іншу скульптуру, автором якої є Петро Куценко, член Спілки художників України, уродженець Карнаухівки.
Зусиллям працівників міського музею та відомого скульптор Гарніка Хачатряна, пам’ятник був відреставрований і розташований в Музеї під відкритим небом «Місто у знаках і символах».
Проте за час експонування у скансені пам’ятник знову зазнав шкідливого впливу агресивного середовища та потребує нового етапу реставрації. Він був демонтований як неекспонебельний і зараз починається процес його повторної реставрації.
Фінансування робіт здійснюється коштом грантової підтримки від Ради Фонду ALIPH.
«Збереження історичної пам’ятки, що передає дух минулої епохи, є актуальним і своєчасним, оскільки під час повномасштабного вторгнення історико-культурна спадщина України знаходиться під прицілом ворога, зацікавленого у знищенні елементів ідентичності українського народу», – йдеться у повідомленні Музею історії міста Кам’янського.
Фото: Музей історії міста Кам’янського
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/moavr5-c4x3x50px50p-c4x3x50px50p-f97947b10a54ee553380a17ad7ca7d45-768x576.jpg)
Подорожуємо залізницею з тваринами: що потрібно знати
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-22_15-10-31-3-768x576.jpg)
Не дуже безпечний перекис водню: у Кривому Розі вибухнула посилка із протікаючою рідиною
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_14-20-14-768x575.jpg)
Смертельна аварія сталася поблизу Карнаухівки
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/two-cups-coffee-couple-hands-love_3840x2160-768x432.jpg)
Кам’янчани, запрошуємо на каву: разом оберемо кав’ярню до смаку
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-21_10-24-02-768x512.jpg)