• UA
 • RU
 • Почалися роботи по реставрації пам’ятника Прометею у Кам’янському

  26 Травня, 2024

  Скульптура пам’ятника Прометея, яка зараз знаходиться на збереженні у Музеї історії міста Кам’янського та потребує реставрації й консервації, була оглянута скульптором, заслуженим художником України Гарніком Хачатряном, який незабаром приступить до першого етапу реставрації – зварювальних робіт.

  Як відомо, цей пам’ятник, який є творінням  талановитого архітектора і скульптора О.Я.Сокола,  був встановлений у 1922 році у центрі міста на площі, яка тоді мала назву Базарної.

  Напередодні святкування 250-річчя міста було проведене комплексне обстеження пам’ятника і виявлено, що за минулі роки внаслідок дії агресивного оточуючого середовища він зазнав значних пошкоджень і деформацій.  Тож у 2000 році його було замінено  на іншу скульптуру, автором якої є Петро Куценко, член Спілки художників України,  уродженець Карнаухівки.

  Зусиллям працівників міського музею та відомого скульптор Гарніка Хачатряна, пам’ятник був відреставрований і розташований в Музеї під відкритим небом «Місто у знаках і символах».

  Проте за час експонування у скансені пам’ятник знову зазнав шкідливого впливу агресивного середовища та потребує нового етапу реставрації. Він був демонтований як неекспонебельний і зараз починається процес його повторної реставрації.

  Фінансування робіт здійснюється коштом грантової підтримки від Ради Фонду ALIPH.

  «Збереження історичної пам’ятки, що передає дух минулої епохи, є актуальним і своєчасним, оскільки під час повномасштабного вторгнення історико-культурна спадщина України знаходиться під прицілом ворога, зацікавленого у знищенні елементів ідентичності українського народу», – йдеться у повідомленні Музею історії міста Кам’янського.

  Фото: Музей історії міста Кам’янського

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  У Кам’янському районі чоловік викрав гроші з картки своєї знайомої

  У Верхньодніпровську правоохоронці повідомили про підозру 55-річному чоловіку. Підозрюваний поцупив банківську картку своєї знайомої, а...

  19 червня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  19 червня в Україні День фермера. Віряни вшановують святого апостола Юди. Іменини святкують Іван та...

  Набори гігієнічних засобів роздали у Волонтерському центрі Кам’янського

  У Волонтерському центрі Кам’янського люди отримували набори гігієнічних засобів: пральний порошок, зубні пасти та щітки,...

  Актуальні вакансії від Кам’янської філії обласного центру зайнятості

  До уваги шукачів роботи: Кам’янська філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості повідомляє про найбільш актуальні на...

  Кам’янчан запрошують на спортивно-патріотичний захід «Спорт за Перемогу»

  Усіх прихильників здорового способу життя запрошують взяти участь у спортивно-патріотичному заході «Спорт за Перемогу», який...