• UA
  • RU
  • Поліція Кам’янського назвала найпоширеніші схеми шахрайства та як від них вберегтися

    15 Серпня, 2022 | Новини |
    1. Шахрайства під виглядом надання державних виплат. У таких випадках шахраї використовують фішингові сайти

    Фішинговий сайт це підроблений сайт, який повністю копіює реальний вебресурс. Різниця може бути лише в одній літері або в символі. Коли на такому сайті ви вводите особисті дані, наприклад, банківські реквізити, зловмисники отримують вашу конфіденційну інформацію.

    Правопорушники здійснюють розсилку SMS-повідомлень, де розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям або іншим громадянам.

    Також в повідомленні шахраї вказують посилання на ресурс, де необхідно подати заявку на отримання допомоги. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.

    Після введення конфіденційних даних, громадяни автоматично передають їх шахраям. Після цього зловмисники привласнюють їхні гроші.

    1. Шахрайства під виглядом "Дзвінок з банку" або ж надсилання СМС-повідомлення з текстом: “Ваша картка заблокована”

    В розмові шахраї намагаються отримати від громадян дані картки, а саме: номер картки, строк дії і, головне, CVV та ПІН-код картки.

    Зазначені дані “працівник” банку просить надати задля “розблокування” картки або ж з іншого приводу. Після отримання даних, зловмисники через інтернет-банкінг знімають кошти, переводять їх на електронні гаманці або здійснюють покупки в інтернет-магазинах.

    Аби не стати жертвою шахрайства з банківськими картками, треба пам’ятати, що представник банку ніколи не запитає у вас ПІН-код та CVV вашої карти. Якщо нібито "представник банку" запитує у вас конфіденційні дані то одразу кладіть слухавку та телефонуйте на гарячу лінію банку.

    1. Шахрайства під виглядом надання в оренду житла

    Шахраї розміщують оголошення про оренду житла. З урахування ситуації в країні та попиту на дану послугу, вони вимагають передоплату!

    В жодному разі не переказуйте кошти, не переконавшись у наступних фактах:

    • фізична наявність житла (ви маєте його оглянути);
    • житло належить орендатору (документальне підтвердження);
    • розрахунок відбудеться тільки після укладання договору.

     

    1. Шахрайства під виглядом купівлі-продажу через мережу Інтернет

    Все частіше люди намагаються купувати необхідні товари в інтернеті. З одної сторони – це дуже зручно, а з іншої існує ризик потрапити на "гачок" шахраїв.

    Шахрайство в інтернеті набуває все більших масштабів, зловмисники постійно вигадують нові схеми аби отримати гроші з громадян.

    Шахраї публікують на платформі онлайн-оголошень об’яву про продаж будь-чого, зазвичай фото товару – крадене з інших об’яв, а у ролі приманки – дуже приваблива ціна. Самого товару або послуги, звісно ж, шахраї не мають. Усе що їм потрібно – виманити гроші.

    Тож, якщо Вам для сплати за товар або реєстрації надають підозріле посилання на невідомий сайт, не переходьте за ним, а тим паче не повідомляйте свої банківські дані.

    Щоб не стати жертвою шахраїв, купуйте товари лише в перевірених продавців та перевірених інтернет-магазинах, або користуйтеся послугою післяплати і сплачуйте за товар тільки після огляду аби впевнитися, що ви отримали саме той товар, який замовляли.

    Однак, жертвою інтернет шахраїв можна стати не лише купуючи товар в інтернеті, а й продаючи його. Під приводом оплати вашого товару шахраї будуть намагатися дізнатися усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможуть зняти гроші з вашого рахунку. Нікому не повідомляйте номер, строк дії та код своєї банківської картки (CVV) бо Ви зможете залишитися без заощаджень.

    Поліція вкотре звертається до громадян – будьте пильними та обережними. Не довіряйте незнайомцям. Якщо ви все-таки потрапили у пастку шахраїв, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію "102", адже розкриття подібних злочинів багато в чому залежить від своєчасного звернення.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити