• UA
  • RU
  • Половина людства не має доступу до питної води: вчені роблять невтішні висновки

    Журнал Nature Climate Change опублікував унікальне дослідження вчених під керівництвом Едварда Джонса з Утрехтського університету – дослідники вперше включили до глобальних оцінок доступності води не лише її кількість, але і відповідність екологічним нормам.

    Вони використовували глобальну гідрологічну модель PCR-GLOBWB з високою роздільною здатністю для визначення запасів води та модель DynQual, що дає змогу оцінити її якість за наявними даними про вміст твердих частинок, солей, патогенних мікроорганізмів і забруднювачів.

    Edward Jones et al. / Nature Climate Change, 2024
    Edward Jones et al. / Nature Climate Change, 2024

    У висновку картина виглядає не так вже й позитивно. На сьогоднішній день 55% населення Землі (а це 3,8 мільярда людей), стикається з дефіцитом чистої прісної води протягом одного місяця на рік. Приблизна кількість людей, які відчувають дефіцит протягом всього року, за підрахунками становить близько 710 мільйонів осіб. Така цифра перевищує попередні оцінки майже вдвічі.

    Дослідницька група зазначає, найгірше ситуація розвиватиметься в Африці на південь від Сахари, а на сході Азії, навпаки – якість води покращиться і пом’якшить загальний дефіцит. Прогнозується, що до кінця століття дефіцит торкнеться життя вже 66% населення планети.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити