• UA
 • RU
 • Понад 3,7 тис сімейних лікарів і медсестер області пройшли курси з надання первинної психологічної допомоги

  04 Березня, 2024

  Понад 3,7 тис сімейних лікарів і медсестер Дніпропетровщини пройшли курси з надання первинної психологічної допомоги. Ще більш ніж 300 – нині опановують ці навички. Онлайн на платформі НСЗУ або офлайн – на тренінгах у Львові та Києві. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

  «Медичні працівники первинної ланки продовжують навчання за спеціальною програмою mhGAP. Я вдячна лікарям, що вони взяли на себе відповідальність опікуватися ментальним здоров’ям пацієнтів. Це дуже актуально для нашого прифронтового регіону. Де окрім місцевих жителів мешкають сотні тисяч переселенців», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

  На заняттях медики дізнаються, як вчасно виявити проблему. Як спілкуватися з людьми, яким потрібна психологічна допомога. Як оцінити, чи необхідне втручання вузькопрофільного спеціаліста.

  Керівниця одного з центрів надання медико-санітарної допомоги пані Галина каже: зараз важлива задача – зберегти ментальне здоров’я пацієнтів.

  «У нас 6 амбулаторій. Обслуговуємо понад 74 тис мешканців Дніпра. Вони довірили нам своє здоров’я, підписавши декларацію. Усі наші сімейні лікарі і медичні сестри минулого року пройшли додаткове навчання. Тепер володіють навичками надання первинної психологічної допомоги», – сказала пані Галина.

   Регіональна координаторка програми «Ти як?» Вікторія Панченко додала, що за різними статистичними даними кожна третя людина в Україні відчуває психологічні наслідки війни.

  «Програма метального здоров’я – це про якість життя. А її завдання – показати людям культуру турботи про себе», – вважає Вікторія Панченко.

  Медики, які вже практикують, кажуть: на українців дуже вплинуло повномасштабне вторгнення.

  «Все частіше вони звертаються із порушеннями сну, тривожністю, депресивними станами, розладами харчування. До кожного шукаємо індивідуальний підхід. Використовуємо й прийоми з програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською», – розповіла сімейний лікар Ольга.

  У поміч лікарям в роботі – спеціальний посібник. Там прописані чіткі рекомендації, є вже готові методики.

  Дніпрянка Валерія звернулась до сімейного лікаря, бо погіршився сон, з’явилася тривожність.

  «Мені запропонували техніки релаксації, дихальні вправи. Навіть просто після розмови стало легше. Цінно, що фахівці тепер можуть підтримати наш внутрішній стан», – зізнається Вікторія.

  Дізнатися адресу амбулаторії, де надають психологічну допомогу, можна на сайті.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Кожна секунда має значення: день екстреної медичної допомоги

  День екстреної медичної допомоги відзначається у багатьох країнах світу – 27 травня, щоб привернути увагу...

  Я купив це до того, як Ілон збожеволів: компанія Tesla втрачає репутацію

  Репутація бренду Tesla Motors в минулому році продовжувала знижуватися, оскільки витівки генерального директора Ілона Маска...

  Кам’янське попрощається із сержантом Сергієм Брижатим

  15 травня на Харківщині, виконуючи бойове завдання, виявивши стійкість і мужність при захисті Батьківщини, загинув...

  У лісах області вирито 600 кілометрів смуг: для чого це робиться

  На Дніпропетровщині для захисту лісів від пожеж створюють мінералізовані смуги. Лісівники філії “Східний лісовий офіс”...

  Ніч у місті минула тихо

  Про ситуацію в місті у ранковому зверненні повідомив Камʼянський міський голова: «Доброго ранку, Кам’янське! Ніч...