• UA
  • RU
  • Повербанки з “одноразок”: як дніпровська молодь допомагає військовим

    20 Лютого, 2024

    Автори дніпровського проєкту “FrontPower” виготовляють повербанки з електронних цигарок.

    Для повербанків необхідні акумулятори, які беруть з використаних “одноразок”, пластикові корпуси, дріт та плати. В планах команди до кінця цієї зими виготовити до 100 повербанків та передати на фронт.

    Для одного повербанку потрібно 24 «одноразки». Кожну з них розбирають та перевіряють якість акумулятора, іноді зустрічаються акумулятори, непридатні навіть для куріння. Якісні – перепаюють у повербанк. Неякісні акумулятори та залишки пластику від електронок передають на сортувальну станцію “Андреграунд”.

    Пластикові корпуси для проєкту друкує на 3D-принтері партнерська організація “ДрукАрмія”. На виготовлення одного витрачається цілий день.

    “Плати-контролери купують зазвичай по 20-25 штук, що обходиться в понад 1000 гривень. І найбільша проблема в тому, що їх на ринку – дефіцит. Доводиться іноді замовляти з Аліекспресу.”, – говорить Азад, керівник проєкту.

    3 осені вже вдалось зробити понад 60 повербанків, які передали військовим.

    Прилади відправились до 108 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. А ще – Головному управлінню розвідки України, 109, 115, 128, 142, 93, 72 бригадам та батареї управління та радіолокаційної розвідки. Всі звіти є на сторінці проєкту.

    Команда намагається робити повербанки надійними, щоб вони не промокали та не ламались від падінь. Аналогічний повербанк коштує в магазині приблизно 800-900 гривень, однак повербанк на 20 000 мАг від “FrontPower” розв’язує ще й екологічне питання перероблювання одноразових сигарет.

    Зараз участь у виробництві бере близько 20 людей, в тому числі команда, яка займається соціальними мережами, партнерствами з іншими організаціями та веде документообіг. 3 цих людей троє навчаються у школі. Всі вони старше 16 років.

    До створення “армії повербанків” долучаються фахівці з різних регіонів. Наприклад, чоловік зі Львова, який виготовляє акумулятори вдома. Матеріали він отримує поштою.

    Чим можна допомогти?

    Необхідний безперебійний потік “одноразок”. Можна, наприклад, створити точку збору одноразок у себе в під’їзді. Також можна стати волонтером проєкту, якщо ви старше 16, команда готова навчати.

    І, звісно, завжди потрібні гроші. Необхідно закупляти запчастини (дроти, гвинтики, тощо), є витрати на техніку та виробництво (паяльники, рукавички, окуляри, інструменти для злому корпусів).

    Також можна допомогти передачею ящиків для патронів та інформаційно.

    Якщо ви хочете віддати свої використані електронки, їх можна віднести в заклади Дніпра, Києва та Покровська (перелік місць на сайті).

    Або надіслати Новою поштою за адресою м. Дніпро, відділення №32, Азад Мамедов, +380974839901.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Писанки та великодні зайченята: як у Центрі позашкілля Кам’янського нагадують про прийдешнє свято  

      Із наближенням Великодня у Центрі позашкільної роботи та дитячої творчості відкрилася виставка «Великодній дивограй»....

    Майстер-клас «Вірю в ЗСУ» провели у Волонтерському центрі Кам’янського

    Громадські організації «Бджола», «Фонд розвитку Кам’янського» та Козацька церква Пресвятої Покрови влаштували благодійний майстер-клас, на...

    Ідеальне доповнення до борщу: пиріжки зі щавлем і фетою

    Щавель, мабуть, головна перша зелень весни. Так, одразу виникає картинка: зелений борщ зі щавлем та...

    Свято праці й весни: традиції та значення

    Кожен рік 1 травня світ відзначає День весни і праці, свято, яке символізує працю та...

    На Кам’янському водосховищі два браконьєри виловили риби на 150 тисяч гривень

    Поліцейські Полтавщини припинили протиправну діяльність браконьєрів в акваторії Кам’янського водосховища. Двох чоловіків, які займалися незаконним...