• UA
 • RU
 • Пожежі, ворожі обстріли та вітровали: ліси Дніпропетровської області у небезпеці

  01 Квітня, 2024

  Місцева влада Дніпропетровської та Запорізької областей виступила в підтримку законопроєкту, спрямованого на спрощення процедур відновлення лісів.

  Наразі площа лісового фонду Дніпропетровської області, який не відновлений, складає близько 5,5 тис. га, більшість з яких пошкоджені внаслідок лісових пожеж. В умовах повномасштабного військового вторгнення ризик виникнення пожеж та пошкодження внаслідок ворожих обстрілів – збільшується. Залишаються і такі природні фактори, як вітровали та буреломи.

  Коли пошкоджується значна площа лісів, то ліквідація таких наслідків потребує, в тому числі, і проведення суцільних санітарних рубок, які, у свою чергу, передбачають проведення оцінки впливу на довкілля, і процес такої процедури надзвичайно дорогий та займає тривалий час. А якщо тривалий час залишати невідновлений лісовий фонд і зволікати з проведенням санітарних рубок, це матиме негативні наслідки не лише для лісового фонду, а й екології та економіки в цілому.

  Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики розглянув проєкт Закону №9516 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах». Проєкт пропонує розв’язати проблему відновлення лісів, які пошкоджені або знищені внаслідок воєнних дій, стихійних лих та змін клімату. Відповідно до законопроєкту пропонується запровадити оцінку впливу на довкілля на всі рубки головного користування, а на суцільні санітарні залишити ОВД для площ понад 10 га замість 1 га. Але факт стихійного лиха має бути засвідчений на комісії ТЕБ та НС.

  В зусиллях наближення природоохоронного законодавства України до вимог законодавства ЄС, Дніпропетровська обласна державна (військова) адміністрація підтримує зміни до законодавства, що дадуть можливість забезпечити покращення санітарного стану лісів та підвищить ефективність проведення природоохоронних заходів.

  “За останні роки проведення суцільних санітарних рубок на території Дніпропетровської області понад 1 га не потребувалося. Однак, враховуючи, що на території країни оголошений воєнний стан, питання спрощення процедури проведення цих рубок у знищених та пошкоджених насадженнях набуло ще більшої актуальності, тим паче, що зміни виключають випадки проведення суцільних санітарних рубок при ліквідації наслідків лісових пожеж, вітровалів, буреломів, сніголамів, масового всихання насаджень”, – зазначив виконуючий обов’язки заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації – начальника обласної військової адміністрації Андрій Кульбач.

  Законопроєкт №9516 підтримує і Департамент захисту довкілля Запорізької обласної військової адміністрації. Там зазначають, що він спростить не лише процедуру відновлення лісів, а й забезпечить оперативну поставку деревини на фронт.

  Повномасштабна збройна агресія російської федерації спричинила значний негативний вплив на стан лісів та діяльність лісогосподарських підприємств, а масштаби руйнації, спричинені бойовими діями, вимагають вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення сталого функціонування лісової галузі, включаючи стабілізацію економічного та фінансового аспектів її діяльності.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити