Проста і водночас шляхетна справа: як на Миколаївщини ліс відновлюють
У селі Лимани Галицинівської громади менше ніж за тиждень назбирали близько 30 кілограмів кісточок від вишень, черешень та абрикосів. Їх передадуть лісівникам. Саджанці цих дерев планують висадити у лісах та посадках Миколаївщини.
Про це розповідає староста сіл Лимани та Лупареве Наталія Панашій.
“До нас звернувся за допомогою лісничий Сергій Григорович. І каже: “Федорівно, давай, прояви ініціативу”. Я навіть і не думала, що то така актуальна тема, чесно. Але врожай черешні, абрикоси в цьому році просто супер. І наші люди відгукнулися”, – розповідає Наталія.
Така робота із лісництвом для місцевих жителів відбулась вперше. Коробки для збору кісточок поставили перед Лиманівською сільською радою. Жителі села Галина приносять кісточки плодових дерев, які ростуть на їхніх ділянках.
“Я принесла кісточки вишні, для того, щоб посадити їх. Щоб знову наросли молоді дерева вишні. Це дома, які ростуть вишні. Я робила варення, компоти, й це назбирала і принесла, щоб у нас було гарне і красиве село”, – говорить мешканка села Лимани Галина.
Місцеві жителі залюбки доєднуються до збору кісточок, бо зазвичай їх викидують і відходи і ніяк не використовують.
Збір кісточок відбувається цілодобово, кожен охочий зносить їх до сільради. І це збір не припиниться до кінця літа, бо попереду ще чекають урожаї слив, аличі та персиків. А восени подібна практика відбудеться і з шишками та жолудями
Зібрану сировину далі обробляють працівники лісгоспу. За словами Василя Дорошука, головного лісничого Південного лісомисливського господарства державного підприємства “Ліс України”, насіння висівають у розсаднику.
“Доглядаємо, створюємо саджанці, які в майбутньому використовуємо для створення лісових насаджень. Ми їх створюємо або ремізами або додатково вони слугують листяною породою, як протипожежні заходи і також допомога фауні дрібній”, – розповідає Василь Дорошук.
Саджанці будуть рости близько двох років. При їх пересаджуванні виживе приблизно 80 % дерев, прогнозує головний лісничий.