Приємний шопінг і безпечні покупки: поради кам’янчанам, як не натрапити на шахраїв в інтернет-магазинах

16 Грудня, 2023 |

Всі ми полюбляємо дарувати подарунки не менше, ніж дарувати їх. За цьогорічною статистикою 87% українців вважають, що купувати товари чи послуги онлайн легше.

Як повідомляє Департамент кіберполіції, Національної поліції України, не варто забувати, що натрапити на шахрая при купівлі онлайн так само легко. Велика кількість підписників, гарні відгуки, реклама у знаменитостей, «живі» фотографії – навіть це все не є гарантією ваших безпечних покупок.

Існує декілька схем, як шахраї можуть привласнити собі ваші гроші.

По-перше, вони маніпулюють вами, аби ви здійснили часткову або повну передплату за товар. Аргументом до таких дій з вашої сторони як раз таки і є фейкова репутація, яка в реальності нічим не обґрунтована. Як результат, зловмисники перестають виходити на зв’язок, блокують вас і нічого не надсилають. Більш того, вони можуть змінювати назви свого сайту або сторінки в соціальних мережах, аби їх було складніше знайти та притягнути до відповідальності.

По-друге, існує така маніпулятивна схема як фішинг: створюються «двійники» популярних сайтів або окремих вікон для оплати інтернет-замовлень. Характерною ознакою таких сайтів можуть бути:

  • помилки у назві;
  • інший шрифт або колір, відмінний від фірмового;
  • дивний домен у посиланні на фішинговий сайт.

Небезпека полягає в тому, що вводячи свою платіжну інформацію, особа фактично вільно передає її аферистам. Після цього злочинці можуть зробити майже все – починаючи від того, що привласнять собі ваші кошти, закінчуючи тим, що оформлять кредит або виведуть через ваш рахунок великі суми інших вкрадених грошей, фактично роблячи вас правопорушником.

Кіберполіцейські закликають бути максимально обережним напередодні зимових свят, тому:

  • купуйте і сплачуйте на знайомих вам сайтах;
  • не переходьте за сумнівними посиланнями, а якщо вже перейшли, то не вказуйте будь-яку особисту інформацію та закрийте сторінку із сайтом;
  • сплачуйте гроші за товар лише після його отримання та огляду – так звана «післяплата»;
  • не переходьте в інші месенджери для спілкування з «продавцями» – саме там і поширюються фішингові посилання.

Якщо все ж таки вийшло, що в аферистів на руках ваша платіжна інформація, намагайтесь не панікувати, а подзвонити у банк з проханням заблокувати вашу карту.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Душив, а потім викинув приятельку з балкону 11 поверху: у Дніпрі затримано вбивцю

Увечері 21 липня до поліції надійшов виклик з  повідомленням, що біля багатоповерхівки на вулиці Антоновича...

Чим корисні сливи та як правильно їх їсти

Слива – не лише смачний, солодкий фрукт, а ще й джерело вітамінів і корисних мікроелементів....

Культурна афіша Кам’янського з 25 по 31 липня

Програма заходів у закладах культури Кам’янського з 25 по 31 липня Музей історії міста Кам’янське...

Випускники шкіл Кам’янського, які отримали 200 балів на НМТ

У травні–липні відбулись цьогорічні сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ). Це свого роду випускні іспити, які...

Спільно з Павлом Некритим, головою ГО «Патріот-2015», побували на Харківському напрямку у наших хлопців з Камʼянського, які служать в 113-й бригаді ТРО, – міський голова

Представники передали авто для виконання бойових завдань, гуму для спецтранспорту та смаколики. Також подякували оборонцям...