Психічне здоров’я – один із кроків життєстійкості: що передбачає нова послуга від Мінсоцполітики
Міністерство соціальної політики координуватиме проєкт із запровадження комплексної психосоціальної послуги з формування життєстійкості – його спрямування – підтримка та зміцнення психічного здоров’я українців.
Передбачається, що особливу увагу буде приділено родинам, на які війна має найбільший вплив: військовослужбовців та ветеранів, сім’ям із маленькими дітьми.
У рамках послуги буде надаватися:
- психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове);
- надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів;
- навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.
За потреби можна буде отримати безоплатну правову допомогу.
"Дуже багато українців сьогодні відчувають стрес. Ця послуга покликана зменшити тривожність, дати розуміння людям, як поводити себе в кризових ситуаціях, як справлятися зі стресом, а також – розвивати батьківські компетенції, підтримувати родини з дітьми, що для нас дуже важливо, і координувати волонтерські ініціативи", – наголосила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Комплексну соцпослугу з формування життєстійкості надаватимуть обрані за результатами конкурсу надавачі. Відповідний конкурс буде організовувати Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Уряд рекомендує долучитися до цього проєкту місцевим органам влади, зокрема, виділити приміщення, де надаватиметься комплексна соціальна послуга. Приміщення має перебувавати у власності громади, бути вільним і придатним для використання і підпадати під стандарти безбар’єрності. Оплата та надання послуги з формування життєстійкості відбуватимуться за рахунок державних та донорських коштів, фінансування бізнесу.
Нагадаємо, впровадження психосоціальної підтримки громадян є одним із пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram