![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/10/photo_2023-10-06_16-28-00.jpg)
Психічне здоров’я – один із кроків життєстійкості: що передбачає нова послуга від Мінсоцполітики
Міністерство соціальної політики координуватиме проєкт із запровадження комплексної психосоціальної послуги з формування життєстійкості – його спрямування – підтримка та зміцнення психічного здоров’я українців.
Передбачається, що особливу увагу буде приділено родинам, на які війна має найбільший вплив: військовослужбовців та ветеранів, сім’ям із маленькими дітьми.
У рамках послуги буде надаватися:
- психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове);
- надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів;
- навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.
За потреби можна буде отримати безоплатну правову допомогу.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/10/photo_2023-10-06_16-28-00-2.jpg)
«Дуже багато українців сьогодні відчувають стрес. Ця послуга покликана зменшити тривожність, дати розуміння людям, як поводити себе в кризових ситуаціях, як справлятися зі стресом, а також – розвивати батьківські компетенції, підтримувати родини з дітьми, що для нас дуже важливо, і координувати волонтерські ініціативи», – наголосила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Комплексну соцпослугу з формування життєстійкості надаватимуть обрані за результатами конкурсу надавачі. Відповідний конкурс буде організовувати Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Уряд рекомендує долучитися до цього проєкту місцевим органам влади, зокрема, виділити приміщення, де надаватиметься комплексна соціальна послуга. Приміщення має перебувавати у власності громади, бути вільним і придатним для використання і підпадати під стандарти безбар’єрності. Оплата та надання послуги з формування життєстійкості відбуватимуться за рахунок державних та донорських коштів, фінансування бізнесу.
Нагадаємо, впровадження психосоціальної підтримки громадян є одним із пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-2-768x433.png)
На воді відпочивай із розумом: у Кам’янському рятувальники провели рейд
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5253758186249379411_y-768x570.jpg)
Кам’янчанин став срібним призером Чемпіонату світу з веслування
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/56c6c4ccb482f12edceea49dc7fee183-768x430.jpeg)
Випускники шкіл Кам’янського, які отримали 200 балів на НМТ
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/chehiya_geparekpres_facebook__com_gepardexpres_4c79340c15e1fac27a10e6f21d99f67d_1200x675-768x432.jpg)
З’явиться додатковий міжнародний маршрут: з Чехії запустять поїзди до України
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/foto-halka_large-768x499.jpg)