• UA
  • RU
  • П’ять знаменних дат театру ім. Лесі Українки у Кам’янському

    27 березня відзначається Міжнародний день театру. В цей день ми хочемо щиро привітати з їх професійним святом всіх працівників Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки, які пропри всі об’єктивні складнощі сучасного часу, продовжують самовіддано працювати і радувати кам’янчан та гостей міста прекрасними виставами і концертами.

    А ще, хочемо нагадати театралам нашого міста, що цей рік особливий для Театру ім. Лесі Українки і у них буде ще не один привід, щоб привітати працівників театру, адже у 2025 році  відзначається аж п’ять знаменних дат, пов’язаних з історією і діяльністю театру Кам’янського.

    125 років тому у Кам’янському з ініціативи та за підтримки директора-розпорядника Дніпровського металургійного заводу Ігнатія Ясюковича була побудована Народна аудиторія – заклад для розваги й освіти робітників заводу. Саме ця будівля (нині – основна сцена Театру ім.. Лесі Українки) на багато років осередком театрального життя нашого міста. До початку Громадської війни тут кам’янчанам показують вистави професійні мандрівні трупи,  а також ентузіасти-аматори із середи  робітників і службовців.

    90 років тому, 8 жовтня 1935 року, у Кам’янському засновано перший професійний стаціонарний театр – Театр російської драми ім. Менделя Хатаєвича. Художнім керівником театру призначено Петра Кастальського.  Протягом двох років роботи у театрі було поставлено 10 прем’єр, а кількість творчого та обслуговуючого складу зросла до 100 осіб.

    45 років виповнюється у цьому році нині діючому театру у Кам’янському. У 1980 році, після 17-річної перерви, у Кам’янському (тоді – Дніпродзержинську) знову почав роботу професійний музично-драматичний театр. В масштабній реконструкції будівлі театру брали участь понад 10 провідних підприємств міста. Для формування трупи нового театру було оголошено Всесоюзний творчий конкурс. За його результатами до складу трупи увійшли як відомі актори, так і вчорашні випускники навчальних театральних закладів, у тому числі й Анатолій Іванович Вертій, який пропрацює у театрі до самої своєї смерті, зігравши на його сцені десятки головних ролей. Після формування трупи під керівництвом головного режисера театру, заслуженого артиста України Семена Терейковського розпочались репетиції одразу п’ятьох вистав.

    35 років тому, у 1990 році, головним режисером театру стає Сергій Чулков, який у своїй роботі віддає перевагу постановкам творів класичної драматургії. Саме за його ініціативи у репертуарі з’являються вистави  "Мірандоліна" К. Гольдоні, "Нельська вежа" О. Дюма, "Дванадцята ніч" У. Шекспіра, "Підступність та кохання" Ф. Шиллера, а також у 1993 році на базі театру був заснований театральний фестиваль "Класика сьогодні". Загалом на сцені театру у Кам’янському Сергій Анатолійович Чулков поставив понад 50 вистав, більшість з яких стали справжніми хітами, збирачі повні зали і викликаючи щирий захват у глядачів  упродовж багатьох років.

    25 років тому, у 2000 році, театру було повернуто ім’я видатної української письменниці і культурної діячки Лесі Українки. У цьому ж році головний режисер театру Сергій Анатолійович Чулков був удостоєний Почесного звання "Заслужений діяч мистецтв України".

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити