![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/03/641ddcdd1edd4953428288.jpg)
Рік тому трьом містам України присвоїли почесні звання
За героїзм і стійкість громадян під час оборони рідних міст трьом населеним пунктам півночі країни було присвоєно почесні звання. Буча та Ірпінь Київської області, а ще Охтирка на Сумщині стали містами-героями. Відповідний указ підписав торік 24 березня Президент Володимир Зеленський.
Повномасштабне вторгнення окупаційних військ в Україну почалося 24 лютого 2022 року. Буча, Ірпінь та Охтирка одними з перших тримали оборону.
Міста Київської області були в окупації. А от Охтирку ворог нещадно бомбардував. Втім, місто на Сумщині стійко трималося. Завдяки героїзму воїнів та місцевих жителів воно перетворилося на фортецю, яка заблокувала окупантам шляхи на Харків і Полтаву. А ще – вони виграли час. Поки тут стримували країну-агресорку, сили оборони Києва готувалися до «гарячого» прийому ворога.
Бучу, Ірпінь та Охтирку було визволено у перший місяць війни, як і понад тисячу інших населених пунктів.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-21_10-24-02-768x512.jpg)
Андрій Білоусов привітав металургів міста зі святом
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/foto-halka_large-768x499.jpg)
У Кам’янському 80 будинків залишилися без води
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/maxresdefault-2-768x432.jpg)
До ідеального шашлику: рецепт хрусткої маринованої цибулі
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/moavr5-c4x3x50px50p-c4x3x50px50p-f97947b10a54ee553380a17ad7ca7d45-768x576.jpg)
Подорожуємо залізницею з тваринами: що потрібно знати
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-24_07-34-04-768x432.jpg)