Роботодавцям відшкодують витрати на облаштування робочих місць для інвалідів: як отримати компенсацію

22 Березня, 2024 |

98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, проте можливість знайти роботу для них оцінюють як низьку, згідно з Національним соціологічним дослідженням про сприйняття людей з інвалідністю в Україні.

Щоб стимулювати підприємців наймати людей з інвалідністю, зробити для таких працівників робоче середовище безпечним і комфортним, сприяти їх інтеграції в колектив, Мінекономіки разом з партнерами серед неурядових організацій реалізують низку програм.

«Для усунення бар’єрів на робочому місці минулого року Мінекономіки запустило програму компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Підприємці можуть отримати від держави до 106 тис. грн за придбані для своїх працівників спеціальні меблі, обладнання, пристрої, щоб вони могли комфортно працювати». – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Як отримати компенсацію?

Роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через Дію, пише mis.dp.ua.

Відповідно до умов програми, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих  людей:

  • з 1 групою інвалідності — до 106,5 тис. грн.;
  • з 2 групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Щоб отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю через портал Дія, роботодавцю необхідно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Також роботодавець може отримати компенсацію через подання заяви до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

«Академісти» з Кам’янського стали переможцями молодіжного Чемпіонату України

Із 4 по 7 липня у Києві відбувся Чемпіонат України з академічного веслування серед молоді...

Літній бадьорий напій: 5 рецептів холодної кави

Літо – час, коли ми шукаємо способи освіжитися та насолодитися сонячними днями. І що може...

Українську бойову систему вперше сертифіковано за стандартами НАТО

Бойова система DELTA успішно пройшла перевірку інформаційної безпеки, підтвердивши відповідність її комплексної системи захисту інформації...

Небезпечна спека: як вберегти себе від теплового удару

Цьогорічне літо б’є всі історичні рекорди своїми високими температурними показниками. Окрім небезпеки вхопити сонячний удар,...

Ухвалено закон про паралельний імпорт ліків: чи стануть ціни на медикаменти нижчими

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що Уряд України у...