• UA
  • RU
  • Рush-сповіщення в «Дії»: як вони можуть захистити від шахраїв?

    10 Липня, 2023

    Доволі часто ми чуємо історії про те, як на українців незаконно оформлюють кредити. Чи не щодня до Кіберполіції надходять сотні звернень. Можливо, не всі знають, що у додатку «Дія» працює функція, яка може допомогти зменшити кількість таких випадків. Із нею шахраї не зможуть таємно оформити на вас кредит.

    Як все працює

    Як відомо, перевірка кредитної історії є обов’язковою процедурою при оформленні кредитів. Тепер, коли на громадянина братимуть кредит або перевірятимуть його кредитну історію, він отримує пуш – сповіщення у застосунку «Дія».

    Відкриваєте сповіщення — переходите за посиланням до Українського бюро кредитних історій та можете швидко зреагувати. Або зв’язатися з фінустановою для з’ясування деталей і попередити шахрайську схему.

    Таке ж сповіщення прийде, якщо ви самі отримуєте картку з кредитним лімітом або відкриваєте кредит. Функція працює за замовчуванням, оновлювати застосунок не потрібно.

    Також у Міністерстві цифрової трансформації українцям нагадали, що користуватися цифровим паспортом у «Дії» безпечніше, ніж паперовим. Адже більшість кредитних злочинів відбувається саме з паперовими документами, які легко скопіювати та скористатися даними.

    Саме незаконні операції з паперовими документами — одна з головних причин, чому в Кіберполіції зараз багато справ із кредитним шахрайством. Як з’ясували експерти, 70 відсотків мікропозик та мікрокредитів — це результат проведення шахрайських дій з документами, у 64 процентах випадків — цими людьми є близькі родичі (співмешканці, діти) або друзі потерпілих. Здебільшого, мікропозики оформлюють на короткий термін (до 30 днів) та невелику суму (до 20 тисяч гривень). Відсотки нараховуються щодня та можуть становити 1–2,5 процентів на день. Як наслідок постраждалим, через неповернення позики своєчасно, нараховувалися величезні відсотки, внаслідок чого сума позики зростала у 2, 3, а іноді в 10 разів!

    План дій при шахрайстві

    У наш неспокійний час варто знати, як діяти при виникненні подібної ситуації.

    При фіксації оформлення чужого кредиту завдяки тому ж пуш-повідомленню від «Дії» необхідно:

    • звернутися до мікрофінансової організації (МФО) з вимогою надати завірені копії договору та документів, які підтверджують факт укладення договору;
    • у зверненні до МФО слід зазначити, що особисто жодних кредитних договорів не укладали, коштів не отримували та вимагаєте скасувати заборгованість.

    Не зайвим буде записувати всі телефонні розмови із співробітниками МФО чи колекторськими компаніями.

    Обов’язково треба звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, та повідомити про це Департамент кіберполіції.

    Наступним кроком буде звернення зі скаргою до Національного банку з метою проведення перевірки та отримання пояснень від МФО.

    Якщо ж ці дії не призвели до бажаного результату, необхідно звернутися до суду щодо визнання недійсним кредитного договору. А після того, як буде доведено факт шахрайства, слід звернутися в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про оскаржену кредитну заборгованість з особистої кредитної історії.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Телебачення Кам’янського КП «МІС» запрошує на роботу журналіста

    Якщо ви пишете адекватні тексти українською, вмієте знаходити спільну мову з людьми, швидко орієнтуєтесь на...

    Через «Дію» можна подати заяву до міжнародного реєстру збитків

    Усі, хто має Акт про обстеження від місцевої влади про зруйноване або пошкоджене житло, можуть...

    Підтримка Батьківщини на Далекому Сході: в Японії створено освітній хаб для українських дітлахів

    В Японії відкрився 23-й хаб у мережі освітніх хабів України з початку повномасштабного вторгнення росії...

    До уваги студентів: в Україні стартувала реєстрація на вступні іспити до магістратури та аспірантури

    Вчора, 7 травня почався період реєстрації для вступу студентів на магістратуру та аспірантуру. Реєстрація буде...

    Дихай вільно: всесвітній день обізнаності про астму

    Астма залишається однією з найбільш поширених та серйозних захворювань дихальних шляхів у всьому світі. Кожен...