Шерентінг: ризики розміщення фото дітей в соцмережах та як їх уникнути
Сьогодні багато людей практично "живуть" в соціальних мережах. Вони діляться найменшими подробицями свого життя — викладають фото занять у спортзалі, їжу в ресторані, відпочинок на природі, а дехто і особливі моменти свого особистого життя.
Є і користувачі, які часто публікують світлини своїх дітей. Причому починають навіть з УЗД. Іноді створюють і окремі акаунти своїх малюків у соціальних медіа. Такий феномен поширення дитячих фото з раннього віку отримав назву "шерентінг" (Sharenting).
Звісно, більшість батьків вважають, що діють в інтересах своїх дітей. Але зазвичай саме вони і є найбільшими порушниками їх конфіденційності. Отже, перш ніж ділитися різними аспектами життя своїх нащадків, варто добре подумати, як і на що це може вплинути у майбутньому. З подальшим дорослішанням дітей деякі фото в Інтернеті можуть мати неочікувані наслідки.
Поки малеча не здатна усвідомлювати дій батьків, вони не можуть контролювати їх публікації. Однак, в процесі дорослішання батькам слід порадитися з ними щодо того, який контент за їхньої участі є прийнятним.
Небезпека шерентінгу
Треба пам’ятати, що будь-які розміщені в Інтернеті дані залишаються там назавжди. Тому варто двічі подумати, перш ніж розміщувати фотографії дітей в соціальних мережах. Але коли йдеться про щось настільки банальне, як фото з дитячого дня народження, зазвичай користувачі забувають про правила безпеки. І даремно.
Одна така публікація може містити наступну інформацію:
- фотографії дитини, імовірно, із зазначенням імені у підписі;
- деталі, які можуть розкривати розташування, наприклад, орієнтири чи геотег;
- обличчя інших людей, які можуть бути проти розміщення їх фотографій.
Тож, уважно поглянувши на одне таке фото, кіберзлочинці можуть отримати ім’я, дату народження та адресу. А потім дану інформацію використати у своїх протиправних цілях.
Під час завантаження фотографій дітей в соціальні мережі не варто забувати і про те, що там їх можуть побачити та використати люди з поганими намірами. Якщо ваш профіль соціальних медіа є загальнодоступним, буквально кожен, хто натрапляє на нього, може бачити стрічку. Тому важливо іноді проводити аудит списку друзів.
Як публікувати фото дітей безпечно?
Найкраща порада — взагалі не публікувати відео та фотографії дітей у соціальних мережах. Але для більшості сучасних батьків це майже неможливо.
Спеціалісти ESET радять, як уникнути деяких ризиків:
- не поширюйте матеріали з будь-якими особистими даними або інформацією, яка може допомогти визначити особу: ім’я, адресу, дату народження;
- вимкніть відстеження місцезнаходження під час створення фото, щоб за допомогою них не можна було отримати геотеги;
- перевірте налаштування конфіденційності;
- діліться фотографіями та інформацією з людьми, яких ви дійсно знаєте;
- перш ніж опублікувати будь-що, подумайте, які наслідки це матиме у майбутньому.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram