• UA
  • RU
  • Що робити кам’янчанам у разі хімічної небезпеки

    27 Лютого, 2022

    Аварії на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом або виливом в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин: хлору, аміаку та інших. Це становить загрозу для життя і здоров’я.

    Хлор – жовтаво-зелений їдкий газ із гострим запахом. Він подразнює очі та органи дихання, викликає сльозотечу, печіння в очах та горлі, кашель, нудоту, блювання, головний біль, запаморочення, утруднене дихання. У вологому повітрі він також подразнює шкіру. При високих концентраціях можливий набряк легень та смерть.

    Якщо ви на відкритому повітрі, залишайте небезпечну зону перпендикулярно напрямку вітру. Укрийтеся в закритих приміщеннях, зачиніть усі двері, вікна та вентиляційні отвори. Закрийте обличчя вологою тканиною. Уникайте підвалів: цей газ важчий за повітря, йде по землі та може накопичуватися в низьких місцях. Якщо це можливо, перейдіть на верхні поверхи.

    Аміак – їдкий безбарвний газ із гострим запахом нашатирного спирту, легший за повітря. В атмосфері утворює холодну білу туманну хмару, яка тримається біля поверхні землі, а при зігріванні піднімається.

    Подразнює очі та дихальні шляхи. Викликає сльозотечу, біль у носі та горлі, кашель, труднощі з диханням, біль у грудях. При більш високих концентраціях – тяжке ушкодження дихальних шляхів та легень, у тому числі набряк легенів, можлива раптова смерть. При взаємодії з вологою утворюється їдкий гідроксид амонію, який пошкоджує очі та шкіру.

    Якщо ви на відкритому повітрі, залишайте небезпечну зону перпендикулярно напрямку вітру. Укрийтеся в закритих приміщеннях, зачиніть усі двері, вікна та вентиляційні отвори. Закрийте обличчя, по можливості вологою тканиною.

    Дим, що утворюється при пожежах, може містити, крім угарного газу, й інші отруйні речовини та при вдиханні завдавати шкоди здоров’ю і навіть призводити до смерті. Із задимленого середовища слід йти перпендикулярно напрямку вітру, прикриваючи дихальні шляхи. У разі утрудненого дихання або сонливості негайно зверніться до лікаря.

    Постраждалих від хімічних уражень потрібно доставити на свіже повітря на незабруднену територію, зняти забруднений одяг, тривалий час промивати очі та шкіру під проточною водою. У разі труднощів із диханням – дати кисень. Забезпечити спокій і тепло. Оскільки симптоми отруєння можуть виявитися пізніше, постраждалих обов’язково слід госпіталізувати.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Завдяки Силам оборони у нашому місті вирує творче життя

    Майже 400 вихованців мистецьких закладів Кам’янського, Вільногірська, селищ міського типу Дніпровське та Кринички стали учасниками...

    Як безкоштовно поїсти з Monobank: оновлений Expirenza 2.0

    Monobank, завжди на передовій інновацій, вчора анонсував запуск оновленого застосунку Expirenza 2.0, спрямованого на тих,...

    Література у цифрову епоху: Всесвітній день книг і авторського права

    Кожен Всесвітній день книг і авторського права є нагадуванням про важливість культури слова, історії та...

    Міжнародний день Матері-Землі: історія та значення свята

    22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі. І дійсно, Земля є нашою Матінкою...

    Соляні шахти Соледара у Minecraft: презентовано нову гру Minesalt

    Фандрейзингова платформа UNITED24 та французький розробник Endorah презентували Minesalt — гру на базі Minecraft, що відтворює знамениті соляні копальні...