• UA
  • RU
  • Сімейні лікарі області навчаються надавати первинну психологічну допомогу

    На Дніпропетровщині медики "первинки" долучаються до сертифікованої програми mhGAP. Це курс з надання первинної психологічної  допомоги. Навчання пройшли вже понад 870 сімейних лікарів області, повідомили у Дніпропетровській ОВА

    "Сімейні лікарі – перші, до кого звертаються люди зі скаргами на здоров’я. Такі фахівці повинні бути універсальними. Серед іншого вміти надавати пацієнтам невідкладну психологічну підтримку. Для цього діє програма mhGAP. Медики, які здобули необхідні навички, вже  надали психосоціальну допомогу понад 1,9 тис. цивільних і майже сотні військових", – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

    Вона додала, що нині онлайн-навчання проходять майже півтори сотні сімейних лікарів і більш ніж 200 медсестер. Ще понад 870 сімейних лікарів та майже 1,2 тис медсестер вже завершили курс.

    Він – безоплатний. Доступний на платформі Академії НСЗУ. Під час занять фахівці загальної практики опановують протоколи діагностики та корегування поширених проблем. Таких, зокрема, як депресія, гостра реакція на стрес, посттравматичний розлад.

    Цей курс – частина ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. А ще він входить до програми ментального здоров’я "Ти як?".

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити