Сьогодні віряни відзначають Духів день: що заборонено робити на це свято

Наступного дня після свята Трійці віряни за церковною традицією відзначають День Святого Духа, або Духів день. Цього року це свято випадає на 9 червня.
В цей день віряни вшановують третю іпостась Святої Трійці – Святого Духа, який зійшов на апостолів у день Трійці, і вони змогли проповідувати іншими мовами та зцілювати людей.
Також за новим стилем у цю дату вшановують святителя Кирила, архієпископа Олександрійського, тому у народі цей день прозвали Кирів день.
9 червня, як і у свято Трійці, віряни йдуть до храму, щоб у своїх молитвах до святителя Кирила попросити захисту від недоброзичливців і зла, мудрості, терпіння.
Наші предки після відвідування церкви, традиційно намагалися провести цей день на природі, наприклад, йшли до лісу по суницю. Якщо на цей час в лісі вже було багато цієї смачної ягоди, то це за народними прикметами вказувало на те, що наступна зима буде суворою.

Продовжуючи Зелені свята особливу шану українці виявляли до дерев, джерел та колодязів: воду освячували, а зібрані в цей день трави вважалися особливо цілющими. Щоб змити хвороби та невдачі вранці люди вмивалися джерельною водою, а в церкві освячували березові гілочки, які після цього вважались потужним оберегом, який міг вберегти оселю від біди.
Доброю прикметою вважалося, якщо на Духів день на долоню сяде метелик – тоді на вас чекає удача й багатство.

На День Святого Духа, який відзначається 9 червня, існує низка суворих заборон, зокрема категорично заборонено сваритися, лаятися, ображатися, а також заздрити, бажати зла іншим та впадати у відчай.
Сьогодні не можна лінуватися, хоча заборонено займатися будь-якою фізичною працею, особливо роботою в полі, на городі чи вдома. Наші предки вважали, що цього дня земля "вагітна" врожаєм, і тому будь-яка робота на землі може привести до неврожаю або накликати хвороби.
На Духів день треба утриматись від відвідування цвинтарів, адже цей день призначений для прославлення Божої благодаті, а не для скорботи.
Крім того, у цей день не можна вживати алкогольні напої, навіть у невеликих кількостях, хоча піст не є обов’язковим.