• UA
 • RU
 • Стан енергосистеми України на 30 березня

  30 Березня, 2024

  Скасовано графіки аварійних відключень у шести областях, погодинні обмеження електроенергії застосовуються лише у Харківській області; дефіциту електроенергії не передбачається.

  Генерація, споживання, передача

  Учора до кінця доби було скасовано графіки аварійних відключень в усіх областях, де були застосовані обмеження під час вечірнього максумуму навантаження. Нагадаємо, причиною були мережеві обмеження та недостатність локальної генерації через пошкодження електростанцій.

  Станом на ранок графіки аварійних відключень не застосовуються. Погодинні відключення діють лише у Харківській області для 120 тисяч абонентів. Причина – значні пошкодження обладнання НЕК «Укренерго» та, як наслідок, неможливість передати необхідний обсяг електроенергії.

  Учора на запит Польщі до енергосистеми України постачалась електроенергія з 12:00 до 15:00 години. У короткостроковий ремонт виведено блок ТЕС. Наразі дефіциту електроенергії в енергосистемі немає. Енергосистема працює збалансовано.

  Наслідки обстрілів

  Внаслідок атаки БПЛА вночі аварійно відключалось обладнання на одній з підстанцій на Одещині, у результаті короткостроково знеструмлювалось близько 70 тисяч споживачів. Усіх заживлено.

  Стан мережі

  У Дніпропетровській області відключались високовольтні лінії, при цьому без електропостачання залишались побутові споживачі, промисловість, залізниця – зафіксовано збої у русі поїздів. Протягом пів години всіх споживачів заживлено.

  Увечері знеструмлювалась повітряна лінія у Сумській області, вимикались побутові споживачі та промисловість. Усіх споживачів заживлено.

  У Кіровоградській області вимикалась високовольтна повітряна лінія, знеструмилась залізниця (збоїв руху потягів не було) та побутові споживачі. Усіх заживлено.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,52 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Колаборація Monobank та Живчика: напій з яблуком та валеріаною вже на полицях АТБ

  Монобанк разом з Живчиком вирішили випустити спільний безалкогольний напій зі смаком валеріани. Новинка колаборації вже...

  Дніпропетровщина – серед лідерів за реєстрацією електроавтомобілів

  Від початку 2024 року український автопарк збільшився на 11,9 тис. авто на електротязі (BEV), про...

  Закарпатський гуляш угорського походження: як приготувати традиційний бограч в домашніх умовах

  Бограч є національною першою стравою угорської кухні. Але так, як на західній українці угорське населення асимілювало...

  День пожежної охорони відзначили у Кам’янському

  Міський голова Андрій Білоусов спільно з Олегом Гапічем, начальником Кам’янської РВА, та депутатами міської ради...

  Українські захисники відтворили знамениту картину “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”

  Бійці 112-ї бригади територіальної оборони та французький фотограф Емерик Луісет відтворили знамениту картину українського художника...