Субсидія на літній сезон: кому можуть скасувати допомогу

Субсидії в Україні надаються двічі на рік: один раз на опалювальний сезон і один раз на неопалювальний сезон. Для багатьох отримувачів субсидій з початком теплого сезону мало що змінюється. Однак багато отримувачів субсидій припиняють їх отримувати.

Допомога продовжиться автоматично

В Україні домогосподарства, які витрачають на комунальні послуги понад 15% свого сукупного доходу, мають право на отримання субсидій. Наприкінці опалювального сезону рахунки мешканців Дніпра значно менші, оскільки їм більше не потрібно платити за опалення.

Тому деякі споживачі, які отримували субсидії під час опалювального сезону, не отримуватимуть їх у неопалювальний період. Однак це не означає, що їхні субсидії будуть припинені і їм доведеться подавати документи на субсидію знову восени.

Якщо в платіжці написано: "субсидія 0.0 грн" то це означає, що допомога автоматично була продовжена на неопалювальний сезон і так само буде автоматично продовжена на наступний опалювальний сезон 2024-2025.

Якщо ж змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств, то отримувачі субсидії повинні надавати про них інформацію до органу Фонду протягом 30 днів.

Кому можуть скасувати субсидію

Субсидію можуть скасувати, якщо споживач порушує одну з умов її отримання. Наприклад, він має закладеність по комуналці.

Зупинять допомогу за борг понад 680 грн. Не допомагатимуть в оплаті і тим, хто здає квартиру в оренду без договору і продовжує отримувати на неї субсидію, а сам живе в іншому місці.

Також без субсидії залишаться ті, хто продав або купив нерухомість або автомобіль або зробив покупку більш ніж на 50 тис грн.

Допомогу у вигляді субсидії можуть скасувати тим, хто став більше заробляти, якщо в домоволодінні прописаний повнолітній, який не навчається і не працює або субсидія видається на трьох мешканців, а в будинку чи квартирі за фактом живуть двоє. Всі ці причини дають підставу ПФУ скасувати призначення субсидії споживачеві.

Хто має право подати заяву на отримання субсидії

Подати заяву на отримання субсидії можуть не лише ті, у кого оплата за комунальні послуги перевищує 15% доходу домогосподарства.

Також мають право на субсидію ВПО за програмою "Прихисток"

Допоможуть тим, у кого кількість зареєстрованих осіб, що фактично проживають, у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих.

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року. При цьому, для пенсіонерів, пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Де можна подати заяву на субсидію

Отримати житлові субсидії і пільги можна у будь-якій точці України.

Зокрема, заяви приймають Пенсійний Фонд України, органи Мінсоцполітики та Центри надання адміністративних послуг:

  • центри надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • місцеві управління соцзахисту;
  • органи пенсійного фонду;
  • через додаток "Дія";
  • через електронний кабінет Пенсійного фонду.

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити