• UA
  • RU
  • "Синдром фантомної сирени": як кам’янчани можуть його побороти?

    10 Квітня, 2022 | Новини |

    Коли сигнали повітряної тривоги лунають ледь не щогодини, не дивно, що згодом звук сирени вже чується і у сусідському пилососі, і у мотоциклі за вікном, і навіть у повній тиші. Психологи характеризують це як відповідь організму на серйозний стрес і називають "синдромом фантомної сирени". Будемо розбиратися, що це таке і як з ним боротися.

    Що робити, якщо сирена не лунає, а ви все одно її чуєте?

    Перевірте: чи не працює сирена реально? Не довіряйте паблікам та системам сповіщення – відчиніть вікно і послухайте, що надворі.

    Спитайте того, хто поруч, чи не чується і йому те саме. Навіть якщо вам почулося обом, погодьтесь, легше сприймати ситуацію, коли є "товариш по синдрому". У іншому ж випадку ви підтвердите власні підозри.

    Підбадьорте свій організм. Вмийтеся, випийте води, порахуйте предмети, подихайте – це все повертає людину у реальний простір.

    Чи в адекватному я стані?

    Так, безумовно. Фахівці радять прийняти той факт, що усі українці нині перебувають у стані хронічного стресу. У такій ситуації ми ще ніколи не були, тож психіка людини довше пристосовується до нових реалій. Нині якнайкраще навчитися контролювати свої емоції, критично оцінювати усе, що відбувається, і діяти, керуючись виключно розумом.

    Що робити, аби зберегти розум холодним?

    Дбайте про себе. Адже у складних умовах вкрай важливо утримувати себе в нормальному фізичному та душевному стані:

    – намагайтесь висипатися і відпочивати за першої ж можливості;

    – робіть перерви від новин – хоча б на годину;

    – вживайте корисну та поживну їжу, побільше фруктів та овочів;

    – не "глушіть" тривогу алкоголем – так ви тільки пригнічуєте мозок;

    – більше спілкуйтеся з дорогими серцю людьми.

    Наразі у Кам’янському ситуація порівняно спокійна, можна прогулятися парком, скуштувати філіжанку кави. Не відмовляйте собі у цих мінімальних доступних задоволеннях. Дотримуючись режиму "довоєнного" життя, ви оберігаєте свій організм і допомагаєте психіці поступово пристосовуватись до нових умов.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити