Ситуація з проходженням весняного водопілля стабілізувалась
Друга хвиля паводка, як і попереджали метеорологи, слабша за першу.
1 травня гідроенергетики обговорили поточний стан проходження водопілля. Паводок, який цьогоріч побачили мешканці придніпровських регіонів, буває раз на десять років. Причина природня – велика кількість води та снігу з росії та білорусі.
Утримується підтоплення заплавних територій, понижених ділянок у ряді населених пунктів на Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському та Каховському водосховищах у Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях.
Гідроелектростанції продовжують здійснювати пропуск повені через гідроагрегати і через затвори водозливної греблі та забезпечувати енергетичну систему України необхідними потужностями.
"На сьогодні перша хвиля водопілля позаду. Рівень води поступово спадає. За прогнозами фахівців, формується друга хвиля водопілля. Але вже ці коливання мають бути меншими. Частину води залишать в Кременчуцькому морі, яке ще трохи має запас для заповнення, а частину спустять далі на південь", – розповів директор філії Кременчуцька ГЕС Сергій Яременко.
За даними Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, станом на ранок 2 травня на території Дніпропетровщини залишаються підтопленими:
- 40 будинків (5 – м. Дніпро, 30 – смт. Курилівка Петриківська селищна ТГ Дніпровського району, 5 – м. Новомосковськ, Новомосковського району);
- території 80 приватних домоволодінь (16 – м. Дніпро, 54 – смт. Курилівка Петриківська селищна ТГ, 10 – м. Новомосковськ, Новомосковського району).
З початку пропуску весняного водопілля підрозділами ДСНС відкачано 79 100 кубометрів води.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram