Працюючи в офісі чи на віддаленій основі, ми всі стикаємося з різними факторами, що можуть негативно впливати на наш настрій та продуктивність. Згідно опитування серед офісних працівникі, що провів портал Work.ua найбільше офісних працівників дратує протягом робочого дня такі фактори.
Труднощі з транспортом: час і гроші на дорогу
Перше місце серед дратівливих факторів посідає щоденна необхідність витрачати час і гроші на дорогу до роботи. 27% опитаних зазначили, що цей чинник найбільше їх дратує. Для багатьох працівників, особливо тих, хто працює в центрі великих міст, щоденні поїздки можуть перетворитися на справжнє випробування. Тривала дорога, проблеми з громадським транспортом та затори — усе це забирає багато часу та енергії.
“Працював в офісі, та найбільше дратувала дорога до роботи. Особливо те, що після роботи я їду на тренування зі спортивною сумкою в громадському транспорті, й це жах, особливо коли працюєш в центрі міста. Навіть машину для цього купив, але з’явилися свої недоліки”, — поділився користувач під ніком Unison1.
Відсутність природного світла
Другий найпоширеніший чинник, що пригнічує офісних працівників, — це відсутність вікон у приміщенні. 16% респондентів відзначили, що відсутність природного світла негативно впливає на їхній настрій та продуктивність. Дослідження показують, що робота в приміщеннях без доступу до денного світла може спричинити стрес, втому, зниження продуктивності та навіть депресію.
“У мене не було вікон на роботі протягом 7 років, і я відчувала, що у мене постійна сезонна депресія. Я виходила обідати на вулицю, гуляла та їла на свіжому повітрі й була така нещасна, повертаючись назад, коли надворі теплий день”.
Незручні меблі та техніка
14% опитаних скаржаться на незручні столи, стільці та неякісну техніку. Неергономічні робочі місця можуть призводити до болів у спині, шиї та плечах, що знижує концентрацію та загальну ефективність праці. Крім того, технічні проблеми, такі як повільні комп’ютери або застаріле програмне забезпечення, також негативно впливають на роботу.
Теревені колег
Хоча спілкування на роботі є важливою складовою колективного життя, 13% респондентів відзначили, що зайві теревені заважають їм зосередитися на завданнях. Особливо це стосується ситуацій, коли необхідна максимальна концентрація, а колега поруч саме зараз хоче обговорити щось особисте або не пов’язане з роботою.
Фіксований графік роботи
Фіксований графік роботи — ще один чинник, який викликає невдоволення серед офісних працівників. Багато хто скаржиться на те, що, виконавши всі завдання на день, вони змушені залишатися в офісі до кінця робочого дня, хоча їхня продуктивність уже знизилася. Така система часто призводить до того, що працівники імітують діяльність замість того, щоб ефективно використовувати свій час.
Що з цим робити?
Для роботодавців важливо звертати увагу на ці фактори, щоб підвищити задоволеність працівників та їхню продуктивність. Оптимізація робочого середовища, гнучкий графік роботи, можливість віддаленої праці та створення комфортних умов у офісі можуть значно покращити загальну атмосферу та мотивацію команди.
Постійне вдосконалення робочих умов — це не тільки шлях до підвищення продуктивності, але й до створення сприятливого та здорового робочого середовища для всіх працівників.