ТОП-5 причин вживати рибу щодня
Морепродукти – окремий клас продуктів харчування, які люди вживають у їжу. Сюди належать риба, молюски, водорості. Хтось любить дари моря, іншим же до них байдуже. У публікації ми вам розповімо, чому необхідно вживати рибу та морепродукти частіше і як це вплине на наш організм.
Морепродукти – це скарб поживних речовин
Якщо потрібно виділити лише один плюс у морепродуктах, можливо, це буде саме він. Морепродукти багаті поживними речовинами, включаючи комплекс вітамінів групи В та вітаміну А.
Деяка риба, така як тунець, навіть містять вітамін D, який корисний для кісток та імунної системи.
Таким чином, коли ви додасте деякі морепродукти у вашу тарілку, ви закриваєте потреби вашого тіла в поживних речовинах. Це особливо стосується тих людей, які мають недоліки в харчуванні з різних причин. А також ті, хто має низький рівень поживних речовин в крові.
Для роботи мозку
Будьмо чесними, ми всі хочемо мати чітку та активну роботу мозку, довше перебувати енергійними, а не втомлюватися раніше. Хороша новина полягає в тому, що омега-3 у морепродуктах може допомогти нам у цьому.
Саме омега-3 жирні кислоти, які підтримують наші когнітивні функції знаходяться в морепродуктах в ідеальній кількості. У немовлят — це зростання та розвиток мозку, у людей похилого віку — це захист від хвороби Альцгеймера. Загалом, морепродукти з такої точки зору, досить потужний продукт.
Вчені вважають, що це в основному через вміст EPA та DGK в морепродуктах.
Для здорового серця
Здорове серце важливо для всіх у будь-якому віці. Зрозуміло, що одна дієта тут не зробить великий вплив та до здоров’я серцево-судинної системи слід підійти до всеосяжного. Але! Морепродукти багаті білком та низьким вмістом насичених жирів, не кажучи вже про те, що вони знов-таки мають омега-3, яка дійсно може допомогти здоров’ю серця та зменшити ризик серцево-судинних захворювань.
EPA та DHA беруть участь у багатьох аспектах здоров’я, включаючи функцію нервових клітин та регулювання запалення.
Огляд 2020 року, який включав 34 дослідницьких аналізів, показав, що чим вище споживання риби, тим нижче ризик коронарної хвороби серця (ІБС), серцевого нападу, недостатності, інсульту, депресії та навіть раку печінки.
Для гарного настрою
Було виявлено, що збільшення випадків депресії тісно пов’язане із вживанням замалої кількості Омега-3 жирних кислот. Тому варто додати до свого раціону жирну морську рибу (лосось, тунець, оселедець, скумбрію, сардини), лляне насіння, лляну олію, волоські горіхи та авокадо.
Також варто пам’ятати, що вони містять тирозин і триптофан – амінокислоти, необхідні для утворення нейротрансмітерів, а авокадо – фолієву кислоту, яка часто є в дефіциті в разі депресії.
Для сяючої шкіри та густого волосся
Морепродукти багаті омега-3 жирними кислотами, що може принести користь волоссю та шкірі.
"Омега-3 жирні кислоти можуть допомогти зменшити запалення та почервоніння на тілі та шкірі. Вони також є багатим джерелом білка, потужного антиоксиданту, вітаміну Е та біотину (поживна речовина, яка підтримує вироблення кератину)", – каже лікарка із Буффало Кеті Томашко.
Найбільш популярними у рекомендаціях є лосось, оселедець, скумбрія. Також варто звернути увагу на устриці. Одна мушля устриці містить 97,5 міліграмів цинку та 14,2 грама білка.