У Дніпрі ліквідували антивакцинаторську ботоферму

17 Вересня, 2021

Кіберфахівці СБУ запобігли новим спробам інформаційно-підривної діяльності проти України. У Дніпрі ліквідовано ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ. Потужність «ферми» – більше 5 тисяч ботів.

Масове поширення фейків серед українських інтернет-користувачів було спрямовано на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації.

Адмініструвала ботоферму мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її обладнанням і програмним забезпеченням, яке налаштовували дистанційно.

У спеціально орендованій квартирі жінка розмістила програмно-апаратний комплекс. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів у «Фейсбуку», які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.

Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні «вкиди», які потрібно було «розганяти» через соцмережі. Крім того, жінка мала активно створювати нові псевдопрофілі. Оплату за свої послуги отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

У межах кримінального провадження СБУ веде досудове розслідування.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram