![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/06/pexels-mart-production-7415046-scaled.jpg)
У Кам’янському діє рада переселенців: які питання вирішує
Вона – для взаємодії ВПО з органами місцевого самоврядування.
В цілому на Дніпропетровщині працюють п’ять таких рад: у Кривому Розі, Новомосковську, Кам’янському, Солонянській та Новопокровській громадах. Мережу планують розширити. Про це йшлося під час форуму «Інтеграція переселенців на Дніпропетровщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО».
«З початком повномасштабної війни Дніпропетровщина прийняла найбільше людей з «гарячих точок». Маємо створити для них комфортні умови проживання, якщо треба – допомогти знайти роботу. Один із викликів – залучення цих людей у життя громад», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожня.
Вона впевнена, що саме ради ВПО ефективно допоможуть з інтеграцією людей, що виїхали з «гарячих точок». Вони діють у громадах при органах місцевого самоврядування. Це об’єднання переселенців, волонтерів, громадськості, бізнесу й влади.
«Ради ВПО взаємодіють з органами місцевого самоврядування. Передають їм інформацію про нагальні потреби переселенців. Забезпечення житлом, роботою і усім необхідним. Прагнемо охопити більше громад регіону, а ще – створити єдину всеукраїнську раду. Це допоможе швидко реагувати на проблеми безпосередньо на місцях», – зазначила регіональна координаторка програми «Єднання заради дії» Оксана Крупій.
Для допомоги переселенцям на Дніпропетровщині діє й регіональний координаційний штаб з питань ВПО.
«Плануємо запрошувати на засідання представників громад. Щоб вони доповідали про усі проблеми, які не вдалося вирішити «на місцях». Ці питання винесемо на розгляд координаційного штабу з підтримки ВПО. За потреби – на державний рівень», – розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення Дніпропетровщина прийняла майже 400 тисяч переселенців.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/1643206492-768x512.jpg)
Допоможемо мозку: добірка дієвих порад для покращення пам’яті
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/01-depositphotos-183282738-xl-768x512.jpeg)
80 тисяч за звільнення з військової служби: ДБР викрило незаконну схему двох кам’янчан
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/b4d35e1bbedeb9e71e5bf7db382b4ae2-768x432.jpg)
22 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/5af46dd18dde3f1ec130e-1-e1721800377784-768x375.jpg)
Окупанти знищили останню українську церкву у Криму
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/kak_naiti_povara-768x512.jpg)