• UA
 • RU
 • У Кам’янському дороге опалення: так хто ж сперечається?

  19 Лютого, 2024

  Останній тиждень у соціальних мережах нашого міста жваво обговорюють тарифи на централізоване опалення для мешканців Кам’янського. Редакція «Наш Репортер» розбиралася у цьому питанні.

  Тарифи не співпадають з рівнем доходів

  Сплачувати послуги опалення містянам дуже складно. 72% собівартості послуги централізованого опалення – це витрати на газ. Ціну встановлює держава. Населенню його продають по 7 грн 96 коп. за куб, підприємствам облкомуненерго – ще дорожче. При цьому собівартість вітчизняного газу становить лише 2,6 грн за куб.

  «Додаткові накрутки до ціни робляться, щоб були гроші у бюджеті на виплати пенсій; зарплат вчителям та медикам; субсидії.», – казав колишній нафтогазовий менеджер Юрій Вітренко.

  Давайте розберемось, які ж тарифи у Кам’янському у порівнянні з іншими містами?

  • АТ «Дніпровська ТЕЦ» – 1 935,34 грн за 1 Гкал (з ПДВ, до речі, рівень тарифу цього підприємства майже повністю встановлює НКРЕКП);
  • КП «Кам’янська теплопостачальна компанія» – 1 933,28 грн за 1 Гкал (з ПДВ)
  • Кривий Ріг – 1 701,68 грн за 1 Гкал
  • Павлоград – 3 016,18 грн за 1 Гкал
  • Новомосковськ – 2 239,87 грн за 1 Гкал
  • Чернігів – 2 125,18 грн за 1 Гкал.

  Якщо в інших містах ціна на опалення більша, ніж у Кам’янському – не означає, що наші сусіди його неправильно порахували чи завищили. Кожен тариф індивідуальний і залежить від собівартості витрат (стану обладнання котелень, теплотрас, технологічного процесу тощо).

  Зараз спростуємо деякі моменти із вірусного відео, використовуючи факти:

  Справді, у 2020 році ціни на опалення в Кам’янському у підприємства «Трейд Інвест Холдинг» були 1 818,29 грн за 1 Гкал, у Львові – 1 255,84. При цьому ведуча не згадала, що львівські ціни вказані без ПДВ (а це вже не 1 255,84, а таки 1 507 грн за 1 Гкал).

  Скриншот з ролика
  Скриншот з ролика

  Щоб уникнути монополії дорогого газу, в Кам’янському почали активно впроваджувати альтернативні види палива. Зокрема, згадане у ролику «Трейд Інвест Холдинг» у 2018-2020 рр. надавало послуги з опалення пелетними котельнями. Так от, як розповіли у Департаменті економрозвитку, тариф для таких підприємств, згідно зі ст. 20 Закону «Про теплопостачання», встановлюється за спеціальним порядком, який органи місцевого самоврядування зобов’язані чітко виконувати.

  Скриншот з ролика

  Зокрема: спочатку Держагенція з енергоефективності розраховує середню в області ціну на теплову енергію, вироблену за допомогою газу, а далі органи місцевого самоврядування зобов’язані встановити всім теплопостачальним організаціям, які працюють на альтернативних видах палива, тариф на рівні 90% від згаданого середнього тарифу на тепло по області. Жодної самодіяльності у визначенні ціни закон тут не дозволяє.

  До речі, саме через вказаний механізм ціноутворення сьогоднішній тариф у Кам’янському на виробництво теплової енергії за допомогою альтернативних джерел, наприклад, до копійки збігається з цінами у тому ж Кривому Розі. І причина зрозуміла: одна і та сама формула, визначена в законі, і одна і та сама середня ціна на тепло в регіоні (затверджена згаданою Держагенцією).

  Нагадаємо, що початок опалювального сезону у Кам’янському традиційно був складним. У листопаді-грудні протягом доби до ЄДС надходило по 300 заявок. Нині ситуація увійшла у звичайний режим. Так, трапляються пориви – але заявок, за даними Департаменту ЖКГ, не більше тридцяти на день. За потреби міські служби можуть забезпечити вихід до 20 ремонтних бригад.

  Перевіряйте інформацію!

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Військова допомога від США: першу партію озброєння Україна може отримати за декілька днів

  Поставки американської зброї можуть знову почати надходити в Україну незабаром після того, як довготривалий пакет...

  Конгрес США проголосував за пакет підтримки для України

  Наступним етапом рішення має підтримати Сенат та підписати Президент Байден. “Вдячні Америці за потужну підтримку,...

  Винні лайфхаки від експерта: як підсилити смак

  Спеціаліст з алкоголю ділиться винними хаками, які допоможуть підсилити смак червоних та білих вин і...

  Дніпропетровщина – серед лідерів за реєстрацією електроавтомобілів

  Від початку 2024 року український автопарк збільшився на 11,9 тис. авто на електротязі (BEV), про...

  McDonald’s у Кам’янському бути

  Про це повідомив Кам’янський міський голова. “Шановні мешканці міста! Отримую звернення з приводу незадовільного стану...