![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/1622837261-7877.jpg)
У Кам’янському медики опановують цифрові компетенції
Шалений темп розвитку цифрових технологій, у тому числі й у сфері охорони здоров’я, сприяє зростанню каналів комунікації між лікарем і пацієнтом. Ця тенденція природно вписується в систему пацієнтцентрованої медицини. Адже завдяки цим каналам кваліфікована медична допомога стає все більш доступною й персоналізованою.
З метою втілення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, Концепції розвитку цифрових компетентностей та Концепції розвитку електронної охорони здоров’я, управлінням охорони здоров’я Кам’янської міської ради та працівниками закладів охорони здоров’я міста було переглянуто презентацію концептуально-референтної рамки цифрових компетентностей працівників сфери охорони здоров’я та забезпечення розвитку інформаційної культури, цифрової грамотності, кібербезпеки та кібергігієни.
«Презентація і практичне застосування рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я на практиці означає підвищення професійних стандартів, створення навчальних програм для майбутніх та практикуючих медичних і фармацевтичних працівників. Також рамка сприятиме оцінюванню і самооцінюванню, заповнюючи прогалини та підвищуючи цифрові навички. Як результат відбудеться покращення якості надання послуг та функціонування системи в цілому – от і виконання домашнього завдання з євроінтеграції», – говорить заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Як зазначили в управлінні охорони здоров’я міськради, рамка цифрової компетентності працівника охорони здоров’я – це важливий інструмент для впровадження освітніх ініціатив і формування державної політики, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності, практичного використання засобів і сервісів цифрових технологій фахівців медичної сфери різних напрямів та категорій.
«Ми будуємо найзручнішу цифрову державу в світі. Для цього потрібно, щоб українці мали розвинуті цифрові навички. Саме тому ми створили та затвердили концепцію розвитку цифрової грамотності, розробили регіональні концепції з розвитку цифрової грамотності, адаптували європейські фреймворки DigiComp 2.1 та 2.2, створили Рамку цифрової компетентності, яка була схвалена Кабміном до 2025 року. Окремо – для підприємців, держслужбовців, освітян та молодих підприємців. А сьогодні – й для працівників охорони здоров’я», – додає заступник міністра з питань європейської інтеграції Міністерства цифрової трансформації України Валерія Іонан.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1296741495-612x612-1.jpg)
Збережіть свої троянди надовго: трендові поради по догляду
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/pty1ogqynwjmzgvjyjawognimjmymzgyogrjngu3ntvi.thumb_-768x433.jpg)
У Карпатах ведмідь до смерті розтерзав 19-річну туристку
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/slyvy-zag-768x512.webp)
Чим корисні сливи та як правильно їх їсти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-e1721829517822-768x430.png)
Допомога дітям-переселенцям з аутизмом: їх підтримка та інтеграція в суспільство
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/346820733820328-768x512.png)