У Кам’янському працівники «швидкої» зможуть визначити, де перебуває постраждалий

27 Червня, 2022

На Дніпропетровщині служба екстреної меддопомоги впроваджує систему GoodSАM. Вона допомагає визначити локацію людини, яка телефонує на 103.

«Отримали від уряду Великобританії систему GoodSАM – «Добрий самаритянин». За допомогою спеціальної програми диспетчер може швидко визначити, де знаходиться постраждалий. Це дозволяє оперативніше рятувати життя мешканців», – сказав директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Радій Шевченко.

Систему тільки-но почали впроваджувати. Але на рахунку диспетчерів вже кілька успішних випадків використання, сказав Радій Шевченко. Зокрема, змогли точно визначити місце серйозного ДТП та врятувати двох людей. А ще – швидше доїхати на виробництво, де працівник постраждав від струму.

«Коли людина телефонує на 103, вона не завжди може точно вказати, де знаходиться. Особливо важко зорієнтуватися під час аварій на трасах.  Користуємось системою майже тиждень. Тепер бригади економлять на доїзді 3-4 хвилини – це дуже важливо», – розповіла начальниця відділу автоматизованих систем зв’язку екстреної служби Галина Завалко.

Від дзвінка до встановлення локації – 1-1,5 хвилини. Головне – наявність смартфону та мобільного зв’язку.

«Спочатку просимо увімкнути геолокацію на смартфоні, – поділилась  фельдшер-диспетчер служби екстреної медичної допомоги Тетяна Лозова. – Далі – назвати номер телефону. Ми надсилаємо SMS із посиланням, за яким потрібно перейти. Після цього на екрані монітора диспетчер бачить місцезнаходження того, хто зателефонував».

Далі локацію повідомляють бригаді, яка виїздить на виклик, додала вона.

Дніпропетровщина першою в Україні почала впроваджувати систему GoodSАM. Програму встановили в усіх диспетчерських  екстреної служби – у Дніпрі, Нікополі, Павлограді, Новомосковську, Кам’янському, Кривому Розі.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

На Дніпропетровщині прикордонники зупинили автомобіль із сигаретами та спиртом

Днями оперативники Бердянського прикордонного загону спільно з представниками Національної поліції запобігли незаконному перевезенню та реалізації...

У Кам’янському під час пожежі врятували чоловіка та виявили тіло жінки

18 січня горіла квартира на вулиці Богдана Хмельницького Південного району міста. Про це о 18:17...

“Золоті” яйця: Міністерство оборони змінить процедури закупівлі для армії

Міністерство оборони співпрацює з правоохоронними органами, щоб ліквідувати ризики проявів корупції під час закупівель для...

В Україні впроваджують єдину систему відеомоніторингу публічної безпеки

До Єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки, яку впроваджує МВС, планують під’єднати 50 тисяч камер...

26 лютого – День супротиву окупації АР Крим та міста Севастополя: як все починалося

Згадуємо та вшановуємо мужність тисяч кримчан, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на...