• UA
 • RU
 • На Каметсталі розпочався новий етап освоєння технології стопорного розливання сталі

  19 Квітня, 2024

  На сортовій МБЛЗ № 1 тривають роботи з освоєння розливання безперервнолитої заготовки підвищеної якості із застосуванням стопорних механізмів. 

  Особливість технології стопорного розливання полягає у тому, що сталевий струмінь у проміжку між промковшем і кристалізатором захищений занурювальним стаканом. Це оберігає гарячий метал від вторинного окислення, яке негативно впливає на його макроструктуру, і надає заготовці підвищену якість, якої вимагають споживачі для деяких особливих замовлень.  

  Нова технологія також дає можливість частково замінити сортамент МБЛЗ № 2 і таким чином знизити витрати на додаткові перекати на трубозаготівельному стані. 

  Торік, на першому етапі, на Каметсталі було успішно освоєне виробництво безперервнолитої заготовки перетином 160х160 мм з підвищеними вимогами до хімічного складу та макроструктури зі сталей марок Ст3пс/сп, C72D2, C80D2, 70, Ш2, S355J2. Ці марки сталі були обрані як «пілотні» у проєкті через їхню особливу затребуваність з боку ключових споживачів продукції підприємства, а також за програмою освоєння нових видів продукції.

  Зараз найдосвідченіші спеціалісти-сталеплавильники, ремонтники, фахівці технічного управління комбінату, які залучені до цього масштабного проєкту, зосередили першочергову увагу на освоєнні виробництва БЛЗ перетином 200х200 мм зі сталей марок C72D2, C80D2, C60, S3355, щоб виконувати важливі замовлення ключових партнерів підприємства.  

  Серед першочергових завдань – вдосконалення здобутих навиків, підбір оптимальних матеріалів та вогнетривів, нарощування виробництва. Насамперед, шляхом практичних випробувань підбираються оптимальні гранульовані шлакоутворюючі суміші, які забезпечують змащення стінок кристалізаторів та дозволяють уникнути вторинного окислення металу. Також проводиться робота для підвищення стійкості занурювальних стаканів. 

  Водночас у відділенні безперервного розливання сталі конвертерного цеху проводиться навчання технологічного персоналу, насамперед розливальників, які опановують практичні навики нової технології під керівництвом досвідчених колег – учасників першого етапу проєкту. 

  На Каметсталі розпочався новий етап освоєння технології стопорного розливання сталі

  Дмитро Шитіков, заступник начальника конвертерного цеху з розливання:  

  – Успішне освоєння технології стопорного розливання безперервнолитої заготовки – це додаткові перспективи для розширення сортаменту сталевої продукції Каметсталі. Торік ми виробили і відвантажили за замовленнями українських і зарубіжних споживачів 2 218 тонн БЛЗ-160 та 3 042 тонни БЛЗ-200 підвищеної якості. У 2024 році вже маємо програму виконання таких замовлень, за якою нарощуємо обсяги виробництва заготівки за новою технологією і водночас працюємо над розширенням її сортаменту. Це високомаржинальна продукція, яка дозволить підвищити ефективність роботи цеху і підприємства в цілому. 

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  21 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  21 травня в Україні день чаю. Віряни вшановують пам’ять рівноапостольного царя Костянтина. Іменини святкують Олена...

  Візит до притулку для тварин

  17 травня Центр молодіжних ініціатив спільно з активістами ГО “Бджола” здійснили візит до міського притулку...

  Як світло змінює наше життя: Міжнародний день світла

  Міжнародний день світла, що відзначається щороку 16 травня, є особливою подією, яка спрямована на визнання...

  Продовжуємо підготовку до майбутнього опалювального сезону, – міський голова

  Ремонти внутрішньобудинкових мереж виконуються на підставі звернень громадян до Єдиної Диспетчерської служби. Сьогодні міський голова...

  Приготуйте шоколадну пасту вдома: простий рецепт від шеф–кухара

  Всі обожнюють “Нутелу” або інші відомі шоколадно-горіхові пасти за їх неймовірний смак та універсальність уприготуванні...