![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/65d30e04164a1.jpeg)
Україна підписала з Японією документи про співпрацю та відбудову
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив що під час Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо підписали 56 документів про співпрацю між Україною та Японією.
Про це він повідомив у Telegram.
“56 документів підписали представники України та Японії в межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо. Серед них – міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади”, – написав він.
За словами Шмигаля, також було підписано міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, що надзвичайно важливо для японського бізнесу, який планує нові проєкти в Україні.
Також було досягнуто понад десять домовленостей про підтримку відбудови України з потужними японськими організаціями: JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.
Сторони підписали грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільгосптехніки та обладнання.
“Міжурядовий меморандум про співробітництво у сфері освіти та технологій. Японія – один із лідерів у цих сферах. Важливо побудувати справжнє партнерство”, – наголосив Шмигаль.
Він додав, що “Нафтогаз України” та Японія домовилися про спільний проєкт у сфері вітроенергетики, а оператор газотранспортної системи України підписав Меморандум щодо підготовки до модернізації газокомпресорних станцій. Підписано й інші документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.
“Японія вже показала лідерство щодо фінансової підтримки України. Тепер Японія має стати одним з лідерів українського відновлення та інвестицій в нашу економіку”, – резюмував Шмигаль.
Сьогодні прем’єр-міністр України на чолі урядової делегації розпочав візит у Токіо. Він запросив японський бізнес стати частиною українського “економічного дива”.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1500011044-612x612-1.jpg)
Їжте кукурудзу! Чому вона корисна і що з неї приготувати
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/chto-budet-s-zheludkom-esli-pit-kofe-natoschak_16979978661713423419-768x432.jpg)
24 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/6ca71c9b1dd66504c7cbe0e1f3f82f34-768x480.jpeg)
Кавуновий мохіто: сезонне задоволення за 5 хвилин
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/screenshot_3-3-768x538.png)
У Київському національному університеті відновлять вивчення білоруської мови
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-e1721829517822-768x430.png)