Україна та Канада посилять співпрацю у сфері боротьби з дезінформацією та захисту культурної ідентичності
9 вересня Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць та представниками канадського посольства. Під час зустрічі сторони обговорили важливість подальшої співпраці в питаннях протидії російській дезінформації та захисту культурної спадщини України.
Однією з ключових тем стало завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду, який є символом боротьби українського народу за збереження своєї історії та ідентичності. Українські та канадські партнери погодились, що цей проєкт має велике значення для зміцнення національної пам’яті та опору російським спробам спотворити історію.
“Українців і канадців об’єднують спільні цінності. Ми вдячні Канаді за постійну підтримку. Поглиблення нашої співпраці з таким надійним партнером, який розуміє нашу культуру та стратегічні цілі, є надзвичайно важливим для нас”, — зазначив Микола Точицький.
Наталка Цмоць, зі свого боку, підкреслила важливість культурного опору як частини української боротьби за свободу та справедливий мир:
"Культурна ідентичність є важливою складовою української перемоги. Канада готова й надалі підтримувати Україну у досягненні цієї мети".
Окремо було обговорено виклики інформаційної війни, яку веде Росія проти України та цивілізованого світу. Міністр наголосив, що російська пропаганда використовує всі можливі засоби, включно з кінематографом, для викривлення правди про війну. У цьому контексті обидві сторони домовилися активізувати зусилля, щоб запобігти поширенню на міжнародних кінофестивалях фільмів, які виправдовують агресію під виглядом "глибшого розуміння конфлікту".
Україна та Канада мають намір продовжувати працювати разом на інституційному рівні для протидії дезінформації, зміцнення культурних зв’язків і захисту спільних демократичних цінностей.