![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/war-is-personal-05-scaled.jpeg)
Українка – серед кращих фотографів світу
World Press Photo – конкурс для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної фотографії. Переможців визначають щороку: спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівні.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/15-scaled.jpeg)
Цьогоріч експерти оголосили переможців конкурсу World Press Photo 2024 року. В європейському регіоні відзначили світлини фотографки Юлії Кочетової.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/dsc02440-scaled.jpg)
Організатори конкурсу зауважують, що переможців обрали з понад 61 000 заявок, і ці роботи є «потужними, сміливими та відважними прикладами фотожурналістики й документальної фотографії з усього світу, які свідчать про події, що вплинули на формування світу минулого року».
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/dsc08502-scaled.jpeg)
Юлія Кочетова – українська фотожурналістка та режисерка-документалістка. У своїй роботі зосереджується на методі оповіді з перших вуст, досліджує теми покоління війни, посттравматичного стресового розладу та фемінізму. У 2023 році Кочетова стала лауреаткою премії «Еммі» за висвітлення новин.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/dsc09113-scaled.jpg)
«Боляче, але вдячна. За всіх, хто дозволили мені розповісти свої історії. За всіх, хто обіймали мене в темні часи і не давали впасти. За всіх, кого я втратила. За всіх, кого я знайшла завдяки цій війні. За всіх українських бійців, які з 2014 року продовжують захищати мене і весь світ від російського вторгнення», – написала Кочетова в своєму Instagram.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/koc_2900-for-site-1-scaled.jpg)
Минулого року переможцем конкурсу став український фотограф Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків The Siege of Mariupol («Облога Маріуполя»). Спочатку його серія потрапила до списку лауреатів у категорії Європа, а потім один зі знімків – з розбомбленого росіянами пологового будинку Маріуполя – назвали Фотографією року.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/1643206492-768x512.jpg)
Допоможемо мозку: добірка дієвих порад для покращення пам’яті
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-21_07-34-38-768x512.jpg)
Над регіоном збили 4 ворожі шахеди
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-2-768x433.png)
На воді відпочивай із розумом: у Кам’янському рятувальники провели рейд
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/shutterstock_1099505297_2-768x510.jpg)
Як зробити популярну каву Бамбл самостійно в домашніх умовах
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_07-05-15-2.jpg)