• UA
 • RU
 • Українська фотохудожниця Юлія Кочетова стала переможницею World Press Photo 2024

  04 Квітня, 2024

  World Press Photo – конкурс для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної фотографії. Переможців визначають щороку: спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівні.

  Минулого року переможцем конкурсу став український фотограф Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків The Siege of Mariupol (“Облога Маріуполя”). Спочатку його серія потрапила до списку лауреатів у категорії Європа, а потім один зі знімків – з розбомбленого росіянами пологового будинку Маріуполя – назвали Фотографією року.

  Розбомблений пологовий будинок у Маріуполі / Фото: Євген Малолєтка

  Цьогоріч експерти оголосили переможців конкурсу World Press Photo 2024 року. В європейському регіоні відзначили світлини фотографки Юлії Кочетової, а також фотографії з України від Йоганни-Марії Фріц, присвячені зруйнованій росіянами Каховській дамбі.

  Організатори конкурсу зауважують, що переможців обрали з понад 61 000 заявок, і ці роботи є «потужними, сміливими та відважними прикладами фотожурналістики й документальної фотографії з усього світу, які свідчать про події, що вплинули на формування світу минулого року».

  Юлія Кочетова – українська фотожурналістка та режисерка-документалістка. У своїй роботі зосереджується на методі оповіді з перших вуст, досліджує теми покоління війни, посттравматичного стресового розладу та фемінізму. У 2023 році Кочетова стала лауреаткою премії «Еммі» за висвітлення новин. Нижче представлені лише деякі із багатьох світлин фотохудожниці.

  WAR IS PERSONAL. / Фото: Юлія Кочетова

  «Боляче, але вдячна. За всіх, хто дозволили мені розповісти свої історії. За всіх, хто обіймали мене в темні часи і не давали впасти. За всіх, кого я втратила. За всіх, кого я знайшла завдяки цій війні. За всіх українських бійців, які з 2014 року продовжують захищати мене і весь світ від російського вторгнення», — написала Кочетова в своєму Instagram.

  The sunflowers field with signs of artillery parking nearby. WAR IS PERSONAL. / Фото: Юлія Кочетова
  Stabilization point near Bakhmut of 5th assault brigade and 77th brigade. Hospitalliers battalion – volunteer battalion of combat medics are helping here. WAR IS PERSONAL. / Фото: Юлія Кочетова

  Також журі відзначило світлину Йоганни-Марії Фріц — «Каховська дамба: Повінь у зоні бойових дій»

  Kakhovka Dam: Flood on a War Zone / Фото: Maria Fritz

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Гумор і ліризм “Дорослих забав”: гастрольна вистава з Ольгою Сумською на сцені театру Кам’янського

  15 квітня на Основній сцені театру ім. Лесі Українки м. Кам’янське талановиті актори Ольга Сумська,...

  Мінестроне та бешамель: Євген Клопотенко розробив збірку з понад 600 рецептів для шкільних їдалень

  Шеф-кухар та ідеолог проекту Cult Food Євген Клопотенко розробив чергову збірку рецептів на підтримку стратегії...

  Центр зайнятості запрошує на ярмарок вакансій

  Фахівці Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ запрошують всіх бажаючих шукачів роботи на презентацію роботодавців міста, що...

  Ніч у Камʼянському була тихою

  Про ситуацію в місті у ранковому зверненні 14 квітня повідомив Камʼянський міський голова. «Доброго ранку,...

  Пресконференція Володимира Дубинського

  «Я втомився брехати та ховатися від ФБР всі ці роки. Хто не знає – я...