Українські демографи переконують, що сплеску народжуваності після війни не буде

14 Червня, 2022

У Європі після закінчення Другої світової війни значно зросла кількість народжених дітей. Багато хто вважає, що причиною післявоєнного «бебі-буму» стало відчуття впевненості, що після перемоги життя буде безпечнішим та процвітаючим.

12 червня у телемарафоні єдиних новин директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи при НАН України Елла Лібанова повідомила, що до народження дітей українці та українки, у більшості випадків, ставляться свідомо.

«Сьогодні в основному діти народжуються заплановано. Не народжується багато стихійних дітей. Засоби контрацепції доступні, всі про них знають, тому діти будуть народжуватися тільки в тому випадку, коли буде стрімке підвищення рівня життя і поліпшення якості життя, коли будуть житлові умови для батьків. Але відразу після війни цього не буде», – говорить Лібанова.

Також науковиця повідомила, що після закінчення війни в Україні може бути демографічна криза через вимушену еміграцію – чимало людей, тікаючи від війни, були змушені виїхати за кордон.

На думку Елли Лібанової, запобігти демографічній кризі можна, якщо тримати зв’язок з українськими біженцями й стимулювати їх надалі повертатися в Україну.

Нагадаємо, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з 24 лютого за кордон із України виїхало вже сім мільйонів осіб. Переважна більшість – жінки і діти.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Як правильно годувати птахів узимку

А у вас зима асоціюється з годівничками для птахів? Адже це саме та пора року,...

Кам’янчан закликають не виходити на тонку кригу

Мешканців регіону застерігають від виходів на вкриті кригою річки та озера. Рятувальники проводять профілактичні рейди...

Протягом ночі на території міста надзвичайних подій не сталося,– міський голова

Ніч на 24 січня в Кам’янському минула спокійно. Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов...

Вбив знайомого. Поліцейські Камянського затримали зловмисника

Під час конфлікту підозрюваний забив 47-річного чоловіка до смерті та намагався приховати свою причетність до...

У Кам’янському районі затримали серійного крадія

45-річного жителя Вільногірська обґрунтовано підозрюють у скоєнні трьох крадіжок. Про це повідомили в Кам’янському районному...