Українські демографи переконують, що сплеску народжуваності після війни не буде
У Європі після закінчення Другої світової війни значно зросла кількість народжених дітей. Багато хто вважає, що причиною післявоєнного "бебі-буму" стало відчуття впевненості, що після перемоги життя буде безпечнішим та процвітаючим.
12 червня у телемарафоні єдиних новин директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи при НАН України Елла Лібанова повідомила, що до народження дітей українці та українки, у більшості випадків, ставляться свідомо.
"Сьогодні в основному діти народжуються заплановано. Не народжується багато стихійних дітей. Засоби контрацепції доступні, всі про них знають, тому діти будуть народжуватися тільки в тому випадку, коли буде стрімке підвищення рівня життя і поліпшення якості життя, коли будуть житлові умови для батьків. Але відразу після війни цього не буде", – говорить Лібанова.
Також науковиця повідомила, що після закінчення війни в Україні може бути демографічна криза через вимушену еміграцію – чимало людей, тікаючи від війни, були змушені виїхати за кордон.
На думку Елли Лібанової, запобігти демографічній кризі можна, якщо тримати зв’язок з українськими біженцями й стимулювати їх надалі повертатися в Україну.
Нагадаємо, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з 24 лютого за кордон із України виїхало вже сім мільйонів осіб. Переважна більшість – жінки і діти.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram