+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.53

Субота, 3 Грудня 2022 01:12:40
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.53

новини на пульсі:

Українські демографи переконують, що сплеску народжуваності після війни не буде

14 Червня, 2022

У Європі після закінчення Другої світової війни значно зросла кількість народжених дітей. Багато хто вважає, що причиною післявоєнного «бебі-буму» стало відчуття впевненості, що після перемоги життя буде безпечнішим та процвітаючим.

12 червня у телемарафоні єдиних новин директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи при НАН України Елла Лібанова повідомила, що до народження дітей українці та українки, у більшості випадків, ставляться свідомо.

«Сьогодні в основному діти народжуються заплановано. Не народжується багато стихійних дітей. Засоби контрацепції доступні, всі про них знають, тому діти будуть народжуватися тільки в тому випадку, коли буде стрімке підвищення рівня життя і поліпшення якості життя, коли будуть житлові умови для батьків. Але відразу після війни цього не буде», – говорить Лібанова.

Також науковиця повідомила, що після закінчення війни в Україні може бути демографічна криза через вимушену еміграцію – чимало людей, тікаючи від війни, були змушені виїхати за кордон.

На думку Елли Лібанової, запобігти демографічній кризі можна, якщо тримати зв’язок з українськими біженцями й стимулювати їх надалі повертатися в Україну.

Нагадаємо, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з 24 лютого за кордон із України виїхало вже сім мільйонів осіб. Переважна більшість – жінки і діти.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин