• UA
  • RU
  • Українські полярники показали нових мешканців острова Галіндез

    22 Лютого, 2024

    Українські полярники розказують про пташенят південнополярних поморників, які з’явилися на світ нещодавно на острові Галіндез, де розташована українська наукова антарктична станція «Академік Вернадський». Нинішнього сезону їх тут народилося аж 19 в 13 пар

    Це досить важливий показник, адже торік українські біологи взагалі не фіксували на Галіндезі появу малечі в поморників, хоча кладки яєць були. Не дуже успішним було розмноження цих птахів і на навколишніх островах.

    Зараз же, за спостереженнями наших вчених, пташенята є на всіх островах, які вдалося обстежити.

    Зокрема, наприкінці січня на островах Скуа, Блек та Шелтер полярники нарахували близько двох десятків гнізд поморників. У більшості з них уже було по двоє дитинчат.

    До Антарктики поморники прилітають пізньою весною — якраз до шлюбного сезону. Гніздуются ці птахи колоніями чи окремими парами. Під час гніздування самки поморників відкладають по 1-2 яйця, з яких вже через місяць з’являються пташенята.

    Маленьких пухнатих поморників спочатку годують батьки. На самостійне харчування ця малеча переходить після зміни дитячого пуху на пір’ячко. Відбувається це приблизно через 2 місяці після народження пташенят.

    «Ми ж в цей час можемо ділитися з вами чудовими фото маленьких пухнастиків, які зовсім скоро виростуть в сильних витривалих птахів.», – коментують біологи станції.

    Такий щорічний моніторинг успішності розмноження антарктичних мешканців дає можливість вченим відстежувати вплив зміни клімату на їхнє життя.

    Фото: @glotovserhii
    Фото: @glotovserhii

    Фото: @glotovserhii

    Фото: @glotovserhii
    Фото: @glotovserhii

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити