• UA
 • RU
 • Уявіть світ без Інтернету: як народження глобальної мережі змінило нас

  17 Травня, 2024

  Інтернет, як ми його знаємо сьогодні, є невід’ємною частиною сучасного життя. Його вплив на суспільство та технології величезний, і важливо відзначити його народження.  Існує кілька подій, які вважають найвизначнішими в історії створення Всесвітньої мережі, тому й днів Інтернету в світі існує кілька. Одна з важливих дат – 17 травня 1991 року, день прийняття єдиного стандарту World Wide Web. Відтоді 17 травня щороку відзначається в світі як День народження Інтернету.

  Історія

  Інтернет є надзвичайно широкою технологією, яка постійно змінюється, тому визначити одну людину, яка є його винахідником, просто неможливо.  Світова супермережа завдячує своєю появою праці багатьох науковців-новаторів, інженерів та програмістів. Деякі вчені висували ідеї створення всесвітніх інформаційних систем задовго до появи сучасних можливостей. Найвідоміший з них – Нікола Тесла, який ще на початку XX століття працював над проектом світової системи з передачі радіосигналів та енергії, проте його задуму не судилося бути втіленим в життя.

  Початок: ARPANET

  Інтернет почав своє існування як дослідницький проект Міністерства оборони США. Проект ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network) був створений для того, щоб з’єднати університети та дослідницькі установи, дозволяючи їм обмінюватися інформацією та ресурсами. 29 жовтня 1969 року дослідники в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA) та Стенфордському дослідницькому інституті (SRI) успішно передали перше повідомлення через ARPANET. Слово “LOGIN” мало бути передано, але система впала після перших двох літер, і було передано лише “LO”. Незважаючи на це, цей момент став історичним.

  Розвиток мережі

  Згодом ARPANET продовжував розвиватися та розширюватися, залучаючи нові вузли та мережі. Одним з важливих етапів було впровадження протоколу TCP/IP, розробленого Вінтоном Серфом та Робертом Каном у 1970-х роках. Цей протокол став стандартом для передачі даних у мережах і забезпечив основу для сучасного Інтернету. 1 січня 1983 року ARPANET офіційно перейшла на використання TCP/IP, що вважається ключовим моментом в історії Інтернету, оскільки це дозволило різним мережам об’єднуватися в одну глобальну мережу.

  Від ARPANET до Інтернету

  У 1980-х роках кількість користувачів мережі продовжувала зростати, а разом з цим збільшувалась кількість підключених комп’ютерів. З часом з’явилися інші мережі, такі як NSFNET (National Science Foundation Network), яка забезпечувала високу швидкість передачі даних між університетами та дослідницькими центрами в США. У 1990 році ARPANET була офіційно закрита, поступившись місцем новим, більш сучасним мережам.

  Остаточно термін “Інтернет” почав використовуватися для опису глобальної мережі мереж, які використовують протокол TCP/IP. У цей період також з’явилися перші веб-браузери, такі як Mosaic, що зробило Інтернет більш доступним для широкої публіки.

  Вплив на сучасний світ

  Сьогодні Інтернет є невід’ємною частиною нашого життя, використовується для комунікації, навчання, розваг, торгівлі та багатьох інших аспектів. З моменту свого народження Інтернет зазнав значних змін, еволюціонуючи від обмеженої дослідницької мережі до глобальної інформаційної супермагістралі, яка з’єднує мільярди людей по всьому світу.

  Інтернет не тільки змінив спосіб, яким ми отримуємо та обмінюємося інформацією, але й суттєво вплинув на економіку, культуру та суспільство в цілому. В епоху цифрових технологій Інтернет стає платформою для інновацій, творчості та взаємодії між людьми різних культур і націй.

  День народження Інтернету є важливою датою, яка нагадує нам про той перший крок у довгому шляху розвитку технології, що змінила світ. З кожним роком Інтернет продовжує еволюціонувати, відкриваючи нові можливості та виклики. Відзначаючи цей день, ми вшановуємо винахідливість та наполегливість тих, хто стояв біля витоків цієї неймовірної технології, яка продовжує формувати наше майбутнє.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Угорщина не збирається видавати українських чоловіків: про це свідчить новий указ уряду

  Українці в Угорщині тепер зможуть отримати посвідку на проживання навіть з протермінованим паспортом. Угорщина спростила процес...

  Місто Кам’янського району знайшло побратима в Німеччині

  Міський голова Верхньодніпровська Геннадій Лебідь та очільник міста Бохольт Томас Керхофф підписують угоду про партнерство...

  Літо – час насолоджуватися свіжими стравами: як зробити ароматну заправку для салатів

  Літо – пора свіжих салатів, насамперед хочеться встигнути наїстися соковитими зеленню та овочами, які багаті...

  Кам’янський міський голова повідомив про ситуацію в місті та області

  Про ситуацію в місті та області станом на ранок 18 червня інформував Кам’янський міський голова...

  Під Кам’янським юнак пограбував відпочивальника у сквері

  У Верхньодніпровську поліцейські затримали 18-річного юнака за пограбування місцевого жителя. Про це повідомили в Кам’янському...