• UA
  • RU
  • В Міжнародний день Чорного моря наша акваторія потерпає від екоциду

    31 жовтня Міжнародний день Чорного моря. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість охорони та збереження Чорного моря. Чорне море є одним із найбільших внутрішніх водних басейнів у світі, і воно має велике екологічне та економічне значення для країн, що його обмежують.

    На жаль, значна частина української акваторії Чорного моря є окупованою російськими військами. За два роки, відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення, вона знищила екосистеми Чорного моря. Десятки тисяч загиблих дельфінів, тисячі загиблих птахів, щонайменше три мільйони знищених мідій і десятки квадратних кілометрів води, забрудненої нафтою та ракетним паливом. Вчені намагаються підрахувати збитки, завдані ворогом морській флорі та фауні.

    "Ми оцінюємо, що загинуло біля 50 тисяч особин трьох видів, це лише тільки ті, що загинули і їх викинуло на берег, але є дуже багато контужених, ніколи в історії досліджень Чорного моря стільки контужених китоподібних не було", – каже заступник директора Національного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.

    Фото: Іван Русєв

    У воду кожного дня потрапляє велика кількість нафтропродуктів та ракетного пального. Від перевищення рівня забруднень у Чорному морі практично зникли мідії.

    Міна на пляжі Одеси / Фото: ДСНС Одещини

    "Померло біля 50% мідій всього одеського узбережжя", – каже в.о директора НДУ “Український науковий центр екології моря” Віктор Коморін.

    А півтора роки тому, 6 червня 2023 року росіяни вчинили ще один терористичний акт, який завдав найсильнішого удару по екології моря – знищення греблі Каховської ГЕС. Велетенська хвиля прісної води не лише знищила живі організми моря, а і вплинула на їхній розвиток.

    Чорне море в Одесі через три дні після підриву греблі / Фото: nikcenter.org

    "Ми пропонуємо Міндовкілля створити великі резервації на площі 3 тисячі квадратних кілометрів до острова Зміїний, щоб там були можливості відтворення дельфінів, щоб не було браконьєрства і рибальства як до війни. Якщо цього не буде ми просто втратимо китоподібних в Чорному морі", – пояснює Іван Русєв.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити