• UA
  • RU
  • В театрі Кам’янського готуються до грандіозної прем’єри вистави "Матінка Кураж та її діти" (фото)

    Вже за пару тижнів в театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янське відбудеться прем’єра вистави "Матінка Кураж та її діти" за всесвітньо відомою п’єсою німецького поета і драматурга Бертольта Брехта.

    Ця прем’єра безумовно стане видатною подією в культурному житті Кам’янського з огляду на актуальність теми війни, яка підіймається в цій п’єсі, та тих чималих ресурсів, які залучені для її постановки.

    На запрошення адміністрації театру виставу ставить відомий український театральний режисер, головний режисер Херсонського обласного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, заслужений діяч мистецтв України Сергії Павлюк. Він зазначає, що давно мріяв і навіть планував поставити цю п’єсу ще до повномасштабного вторгнення. І коли йому запропонували здійснити постановку на сцені Театру ім. Лесі Українки в Кам’янському, погодився одразу. П’єса сценографічно і по костюмах адаптована під сучасність і частково змінена сюжетна лінія другої дії. Проте Сергій Павлюк зізнається, що з урахуванням суворих реалій воєнного часу і свого власного досвіду перебування в окупації, адаптувати матеріал під сучасні реалії було досить складно.

    Залишаючи тексти Брехта ми трохи змінили сюжетну лінію і трохи скоротили текст. Адаптувати під сучасність п’єсу було складно, тому що там йде розбір війни. Війни в якій немає "хорошої" сторони. Ми як глядачі спостерігаємо за війною католиків з лютеранами. А коли зараз ставиш виставу про війну під час війни, де є ми і є наші вороги, то адаптувати сюжет під наші реалії досить непросто. Тому я трішки нівелюю, я роблю тільки одну злу силу, яка постійно рухається вперед і назад. А ті з ким вони воюють, залишаються "за лаштунками". По іншому – не виходить. Але про війну потрібно говорити, її потрібно аналізувати. І тоді ми може таким чином ще якось "достукаємось" до тих, хто не вірить, що війна може прийти й до них, – зізнається Сергій Павлюк.

    В театрі не приховують, що ця вистава стане однією з наймасштабніших постановок в його репертуарі. Ми переконались в цьому побувавши на одній з репетицій та оглянувши оригінальний реквізит, серед якого побачили макет ручних кулеметів часів Другої світової війни, кумедний велосипед, патрони, шаблю, унітаз і навіть справжню понівечену автівку.

    Крім того, наразі в цехах театру завершується робота над виготовленням декорацій. Хоча дія у п’єсі Брехта відбувається в XVII столітті під час Тридцятирічної війни, за задумом художника-постановника вистави Юрія Ларіонова її візуальний ряд буде максимально актуалізований і пізнаваний глядачами. Основним елементом декорацій стане масштабний макет зруйнованого Ірпінського моста, під яким люди ховаються від обстрілів. За задумом авторів вистави цей міст водночас і ховає, і рятує, і символізує зруйновані зв’язки.

    Головну роль у виставі виконує заслужена артистка України Марина Юрченко. Її героїня, невгамовна Анна Фірлінг, відома як Матінка Кураж. Вона – дрібна крамарка, яка намагається заробити на війні, продаючи солдатам товари з воза, запряженого її трьома дітьми. Вона вміє пристосуватися до будь-яких умов, домовитись з ким завгодно і знайти можливість заробити в будь-якій ситуації. Проте мандруючи пеклом за Війною-годувальницею, вона сама нагодовує її своїм "приплодом" і поступово втрачає всіх своїх трої дітей: хороброго воїна Ейліфа, чесного та відданого Швейцеркаса, добру, беззахисну та героїчну дочку Катрін.

    У майбутній виставі залучений майже весь чоловічий склад трупи театру та артисти балету. В ній буде багато пісень і танців, будуть і смішні й трагічні моменти.  Не випадково її жанр заявлено, як трагіфарс. А от чого в ній буде більше трагедії чи фарсу, глядачі зможуть дізнатись вже незабаром. Нагадуємо, що прем’єрні покази “Матінки Кураж” відбудуться 25 квітня – о 18:00 та 27 квітня – о 16:00.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити