В Україні діє державна інформаційна платформа «Діти війни»

12 Вересня, 2022

Понад місяць в Україні діє державна інформаційна платформа «Діти війни». Чималих зусиль для якнайшвидшого повернення маленьких депортованих українців додому докладає Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Від початку повномасштабної війни за сприяння відомства вже повернуто 55 дітей, 31 з них – безпосередньо з Росії.

Національне інформаційне бюро спільно з Мінреінтеграції постійно контролюють це питання. Щодня на гарячій лінії опрацьовуються безліч звернень людей, які повідомляють про факти незаконного вивезення дітей до РФ.

Команда Мінреінтеграції активно підтримує діток також після повернення на батьківщину: проводяться зустрічі з сім’ями, надається допомога у вирішенні побутових проблем та адаптації тощо.

«Нагадуємо, міжнародні конвенції та документи Міжнародного кримінального суду визнають депортацію воєнним злочином. За злочини проти нашої держави та маленьких українських громадян Росія буде жорстоко покарана. Україна буде судитися проти РФ за фактами так званого усиновлення викрадених та вивезених українських дітей», – наголошують у Міністерстві.

Вся інформація про це акумулюється на порталі «Діти війни»: https://childrenofwar.gov.ua/

Кожен, хто має будь-яку інформацію про незаконне вивезення дітей до Росії, може зателефонувати до Національного інформаційного бюро на цілодобову гарячу лінію 16-48 та до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції: 050-562-03-13.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram