• UA
 • RU
 • В Україні готують зміни в галузі професійної освіти

  03 Квітня, 2024

  Міністерство освіти і науки презентувало проєкт нового закону «Про професійну освіту», покликаного закласти основу для майбутніх змін у сфері.  Законопроєкт уже опубліковано на сайті Міністерства для громадського обговорення, яке триватиме до 2 травня 2024 року.

  Як зазначили в МОН, ухвалення закону зумовлене потребою економіки у кваліфікованих кадрах, а також запитом на фахівців для майбутньої відбудови.

  Пропонується більше залучати бізнес до освітнього процесу через створення в закладах колегіального органу управління – наглядової ради, участь у розробленні нових кваліфікацій, призначенні керівника тощо.

  Документ також пропонує розширити автономію закладів через можливість здійснення ними господарської діяльності – як державне (комунальне) некомерційне підприємство.

  Розглядається і введення єдиного рівня професійної освіти (освітньої кваліфікації) та єдиного типу закладу – професійного коледжу.

  Акцентовано увагу на поліпшенні освітніх програм та навчальних планів: зокрема, здобуття професійної освіти за освітніми програмами старшої профільної школи.

  У законопроєкті також пропонують оновити термінологію, зокрема змінити назву сфери з «професійно-технічної» на «професійну», «кваліфікованого робітника» на «спеціаліста», а також відійти від поняття «учень», замінивши на «студент».

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Соковитий стейк за 5 хвилин: таємниці приготування

  Стейки – це вишукана страва, яка стала популярною у всьому світі завдяки своїй соковитості та...

  Від Леонардо да Вінчі до сьогодення: Всесвітній день мистецтва

  Всесвітній день мистецтва святкується щорічно 15 квітня, щоб відзначити важливість мистецтва для людства і його...

  Спортсмени-паралімпійці провели тренування для ветеранів з академічного веслування і параканое

  Ветеранів, які проходять реабілітацію на Дніпропетровщині, запросили позайматися академічним веслуванням і параканое. Потренувалися в компанії...

  «Ваш фінансовий рахунок додано»: кіберполіція попереджає про шахрайську схему

  Зловмисники розповсюджують через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих...

  «Стиль життя» святкує 15-річчя з дня заснування

  Завдяки Збройним Силам України в нашому місті вирує творче та культурне життя. Діти Камʼянського дуже...