![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/2022071704.jpg)
В Україні готують зміни в галузі професійної освіти
Міністерство освіти і науки презентувало проєкт нового закону «Про професійну освіту», покликаного закласти основу для майбутніх змін у сфері. Законопроєкт уже опубліковано на сайті Міністерства для громадського обговорення, яке триватиме до 2 травня 2024 року.
Як зазначили в МОН, ухвалення закону зумовлене потребою економіки у кваліфікованих кадрах, а також запитом на фахівців для майбутньої відбудови.
Пропонується більше залучати бізнес до освітнього процесу через створення в закладах колегіального органу управління – наглядової ради, участь у розробленні нових кваліфікацій, призначенні керівника тощо.
Документ також пропонує розширити автономію закладів через можливість здійснення ними господарської діяльності – як державне (комунальне) некомерційне підприємство.
Розглядається і введення єдиного рівня професійної освіти (освітньої кваліфікації) та єдиного типу закладу – професійного коледжу.
Акцентовано увагу на поліпшенні освітніх програм та навчальних планів: зокрема, здобуття професійної освіти за освітніми програмами старшої профільної школи.
У законопроєкті також пропонують оновити термінологію, зокрема змінити назву сфери з «професійно-технічної» на «професійну», «кваліфікованого робітника» на «спеціаліста», а також відійти від поняття «учень», замінивши на «студент».
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1337307105-612x612-1.jpg)
Не викидайте скисле молоко: ТОП-3 ідеї для його використання
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/slyvy-zag-768x512.webp)
Чим корисні сливи та як правильно їх їсти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452932025_878343474325638_9214104007114206940_n-768x512.jpg)
Інвентар, який вже ніхто не використає: у Лондоні відкрили інсталяцію в пам’ять про загиблих українських спортсменів
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5264775266989892107_y-768x512.jpg)
Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5258272660733944650_y-768x512.jpg)