В Україні можуть легалізувати канабіс

27 Травня, 2022

Міністерство охорони здоров’я внесло законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні. Якщо депутати підтримають цей документ, то препарат із вмістом спеціальних сортів канабісу можна буде придбати в медичних цілях, лише за електронним рецептом лікаря.

В Україні, на відміну від більшості європейських країн, досі заборонено медичний канабіс. Зазначимо, що згідно з Постановою Кабінету міністрів України № 770 від 6 травня 2000 р. № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», канабіс, смола канабісу, екстракти і настойки канабісу входять у список «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено».

Крім України, повністю заборонено вживання канабісу в Білорусі, Росії, Вірменії, Угорщині, Азербайджані, Єгипті, Ірані, Іраку, Афганістані, Йорданії, Саудівській Аравії та деяких інших країнах.

Також зауважимо, у 60 країнах світу дозволено використання медичного канабісу. Його застосовують для лікування психологічних, неврологічних, онкологічних захворювань та хвороб кишково-шлункового тракту.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram