В Україні оновлять маркування сигаретних пачок і заборонять рекламу е-сигарет
Україна ратифікувала рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоровʼя із боротьби проти тютюну у 2006 році, тож має 17 років стабільного курсу боротьби з тютюнопалінням. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Він зазначив, що наявна позитивна динаміка є результатом дотримання вимог конвенції та прийняття стратегічних рішень: підвищення акцизів на тютюнові вироби, повної заборони куріння в громадських місцях, а також заборони реклами тютюнових виробів.
Важлива складова боротьби зі вживанням тютюну – інформування людей про шкоду куріння. Йдеться, зокрема, і про маркування упаковок із цигарками. Україна запровадила його в 2012 році й долучилася до 42 країн, що роблять так само. Зараз МОЗ завершує процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, тож у межах цієї роботи оновлює маркування.
"Ми здійснили велику роботу, щоби зібрати необхідну кількість графічних наборів медичних попереджень (текстових та ілюстративних) для пачок тютюновмісних виробів, зверталися до всіх прогресивних країн. Серед отриманих обирали ті, що показали найкращу ефективність в інших країнах. За підсумком – до фінального варіанту було включено графічні набори з таких країн: Канада, Австралія і Таїланд, а також двох неурядових організацій: "Vital strategy" та "Діти, вільні від тютюну". Тож ми маємо необхідну кількість варіантів наборів маркування пачок і затвердимо їх найближчим часом", – наголосив заступник міністра.
Також від липня 2023 року набуде чинності норма закону, яка забороняє рекламу е-сигарет та приладів для нагрівання тютюну.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram