В Україні планують облаштувати 100 центрів підготовки фахівців із відбудови

03 Листопада, 2023

Відбудова країни потребує фахівців робітничих професій. Для їхнього навчання у 2024 році трансформують 100 майстерень закладів профтехосвіти. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

У проєкті державного бюджету на 2024 рік передбачено 500 мільйонів гривень на трансформацію профтехів України. Це передбачає створення 100 навчально-практичних центрів (майстерень) на базі закладів професійної освіти. Їх планують оснастити сучасним обладнанням для покращення підготовки студентів за професіями, що мають найбільший попит для відбудови країни.

«Потреба в робітничих професіях постійно зростає. 85% відкритих на Work.ua вакансій — спеціальності, яким можна навчитися в профтесі. Макропрогноз Мінекономіки на 2027 рік демонструє, що найпопулярнішими видами економічної діяльності будуть будівництво, телекомунікації тощо. Крім того, багато будівельників, електриків, слюсарів просто зараз захищають Україну на фронті. Отже, запит на робітничі професії надзвичайно високий», — зазначив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Щоб отримати кошти на розбудову майстерень, заклади змагатимуться у прозорому конкурсі. Вони мають довести готовність до відкриття навчально-практичних центрів та співпраці з бізнесами.

Передбачається, що в таких майстернях навчатися зможуть як учні після 9, 11 класів, так і дорослі – ветерани, внутрішньо переміщені особи, а також усі, хто хоче отримати нову професію.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram