• UA
  • RU
  • Актуальні новини

    В Україні запроваджено окремі паркомісця для авто, які перевозять дітей до 3 років

    06 Березня, 2026 | Новини |

    5 березня набрав чинності Закон щодо паркування транспортних засобів, якими керують водії, що перевозять дітей віком до трьох років та мають відповідний розпізнавальний знак на транспортному засобі. Як наголосили у Верховній Раді, закон покликаний забезпечити родинам із маленькими дітьми додаткові умови комфорту та безпеки.

    Власники спеціально обладнаних чи відведених майданчиків для паркування зобов’язані забезпечувати виділення та облаштування таких місць. При цьому число їх має становити не менше 5 % від загальної кількості місць, але не менше одного місця.

    Паркомісця для батьків із маленькими дітьми є додатковими до тих, що призначені для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю. Наразі Закон передбачає, що кількість місць для транспортних засобів осіб з інвалідністю має становити не менше 10 % від загального числа для паркування. Водночас необхідно буде передбачити ще щонайменше 5 % місць для паркування авто з дітьми. Усього це становитиме не менше 15 % від загальної кількості паркомісць, але не менше двох місць — по одному для кожної категорії.

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram