В Україні запустили реєстр педофілів

26 Жовтня, 2021

В Україні запустили й почали наповнювати реєстр педофілів. Станом на сьогодні у ньому вже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх.

Поки що реєстр працює у тестовому режимі, користуватися ним повноцінно можна буде згодом. Про це повідомила заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

За її словами, усі європейські країни пішли таким шляхом. Є багато успішних прикладів, як функціонує реєстр педофілів, і що він – дійсно важливий, щоб захистити дітей. Під час створення та запуску реєстру вивчався досвід інших держав – США, Канади, більшості європейських країн, зокрема Норвегії, де функціонує одна з найкращих «в’язничних систем».

«Природою цього реєстру є те, щоб убезпечити, наприклад, навчальні заклади, або лікувальні заклади, або інших людей, які працюють з групами дитячих колективів, від того, щоб взяти таку людину на роботу», – наголосила заступниця.

Водночас зараз існує багато нормативних перепон наповненню реєстру. Наприклад, не можна внести у такий реєстр засуджену особу, доки не буде ухвали суду щодо внесення даних.

«Ми на шляху створення реєстру, і я думаю, що незабаром країна матиме цивілізований, ефективний, працюючий реєстр, який можна використовувати», – підсумувала Олена Висоцька.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram