Верховна Рада ухвалила Закон про компенсацію за зруйноване чи пошкоджене війною житло

02 Березня, 2023

Близько 5 тисяч багатоповерхівок та приватних будинків пошкоджено чи зруйновано на Дніпропетровщині, починаючи з 24 лютого 2022 року. Про це повідомив голова обласної ради Микола Лукашук.

Він зазначив, що днями Верховна Рада ухвалила Закон про компенсацію за зруйноване чи пошкоджене під час повномасштабної війни житло. Власники знищених квартир та інших житлових приміщень зможуть отримати житловий сертифікат і матимуть змогу самостійно обрати населений пункт для його використання.

Власники зруйнованих приватних будинків зможуть обрати або житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку, або грошову компенсацію, яка перераховуватиметься на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.

Щодо грошової компенсації за пошкоджене майно – для таких випадків передбачено відновлення житлового фонду шляхом будівельних робіт чи/або надання будівельних матеріалів.

Українці можуть подати заявку на відшкодування через додаток «Дія», нотаріуса, ЦНАП або органи соціального захисту. Ці заявки розглядатимуть спеціально створені в громадах комісії.

«Чекаємо, коли Закон підпише Президент України. Подяка народним обранцям, які виступили ініціаторами законопроєкту для допомоги українцям, котрі постраждали від повномасштабної війни», – підсумував Микола Лукашук.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити