+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.616

П’ятниця, 2 Червня 2023 12:06:30
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.616

новини на пульсі:

Веселого вам Хелловіну!

30 Жовтня, 2021

Хелловін – одне з найцікавіших та найвідоміших свят у світі. В Україні, звичайно, це свято не має офіційного статусу, але має величезну популярність серед громадян.

Традиційно його святкують в ніч з 31 жовтня на 1 листопада – до Дня всіх святих. В цьому році він випадає на неділю. Воно має давню історію та оригінальні традиції. У день Хелловіна по всьому світу люди одягають святкові костюми, збирають солодощі та запалюють незвичайні ліхтарики.

Історія свята Хелловін починається в Ірландії та Шотландії. Раніше він мав назву Самайн. Святкували його, аби вшанувати пам’ять померлих. А зі староірландського «самайн» означає «закінчення літа». Головним атрибутом свята вже багато десятиліть та навіть століть є гарбуз із вирізаними гримасами. Вони також мають свою цікаву історію. Колись давно в Ірландії жила якась людина на ім’я Джек. Характер він мав на диво кепський, тому й люди його не дуже любили. І ось цей Джек якось зустрів диявола і одразу зрозумів, що той прийшов по його душу. Але віддавати її він просто так не хотів, тож почав шукати шляхи для порятунку. І Джек пішов на брехню: змусив диявола залізти на високу яблуню і вирізав на дереві хрест – головний оберіг від диявола. В результаті диявол не міг злізти з дерева. Джек запропонував порятунок в обмін на те, що диявол ніколи не забиратиме душу героя. На тому вони домовилися та розійшлися. Але Джек був звичайною людиною, життя якої добігало кінця. І після смерті Джек до Раю потрапити не зміг, а в Пекло його не пустив диявол через договір. Так душа Джека і блукає світом донині. А супроводжує його ліхтар із гарбуза, який освітлює дорогу. Ця легенда і стала початком традиції на Хелловін вирізати ліхтарики з гарбуза і виставляти їх надвір.

На заході, переважно в Америці, свято досягло найбільших масштабів. Американці люблять святкувати Хелловін і вважають його одним із найважливіших нарівні з Різдвом. Американці прикрашають двір у тематиці свята, а діти вбираються у костюми та збирають цукерки. «Цукерки чи життя» – улюблена гра дітей у це свято.

А на батьківщині Хелловіну у Великобританії головні святкування відбуваються поблизу форту Емхест в місті Четем, де організовують спуски в підземні лабіринти, а організатори доповнюють дійство спеціальними «сюрпризами», аби більше вразити туристів.

 

В Україні свято має неофіційний статус та не має конкретних традицій святкування. У нас головними традиціями святкування стали декорування будинку та вибір яскравих костюмів. Ліхтарики з гарбуза не здобули широкої популярності, але деякі все ж таки вирізають їх для декору. Головні кольори свята – чорний та помаранчевий. Саме в таких відтінках варто декорувати будинок та вибирати костюми. Особливу популярність мають святкові вечірки, які влаштовують розважальні заклади по всій країні. Вони прикрашають приміщення різними тематичними прикрасами, створюють святкову програму та встановлюють дрес-код: вхід лише у костюмах. Для дітей зазвичай організовують святкові майстер-класи та аквагрим, де малюків гримують під улюблених персонажів. До вибору святкового образу українці підходять серйозно та завжди вражають оригінальними костюмами. До речі, зовсім не обов’язково одягатися у традиційні костюми привидів чи відьом. Можна запросто вибрати образ улюбленого кіногероя чи зірки.

Цьогорічне святкування Хелловіну в Кам’янському не матиме масштабних гулянь, адже через пандемію коронавірусу заборонені будь-які масові святкування та шоу. Але деякі заклади влаштовують закриті вечірки до Дня всіх святих. А через скажену популярність південнокорейського серіалу «Гра в Кальмара» цьогорічні костюми матимуть уніформу охоронців із рожево-червоними кольорами та одяг учасників гри із сіро-зеленими тонами. Також популярним останніми роками став образ Харлі Квін із відомого фільму «Загін самогубців».

 

Святкування Хелловіна у світі давно стало традицією, а от в Україні свято хоч і має меншу популярність, але стрімко набирає обертів. Рекомендуємо заздалегідь підготуватися до святкування: зібрати всі елементи костюма, вибрати декорації та запастися рецептами до святкового столу. Бажаємо веселого Хелловіну!

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин