Ветерани з числа переселенців можуть отримати кошти на власний бізнес

15 Листопада, 2022

Державна установа «Український ветеранський фонд», що діє при Мінветеранів, розпочала реалізацію проєкту з мікрофінансування ветеранського бізнесу. Про це повідомили в департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янської міської ради.

Ветерани та члени їхніх сімей, які після 24.02.2022 року стали внутрішньо переміщеними особами і мають підтвердження цього статусу, зможуть отримати грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Після заповнення заявки і завантаження всього пакету документів разом із чеками на покупку апліканти можуть отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень включно. Бюджет 10 млн грн розраховано на 500 учасників.

Кроки для отримання одноразової фінансової підтримки

  • Зібрати необхідні документи (паспорт, довідка ВПО, виписка чи витяг з ЄДР про статус ФОП чи самозайнятої особи, підтвердження статусу ветерана війни або статусу члена сім’ї ветерана війни, чеки на покупку після 24.02.22 для роботи бізнесу відповідно до КВЕД).
  • Надіслати свою заявку з документами через аплікаційну форму 20000.mva.gov.ua/.
  • Отримати відповідь від Фонду (за результатами перевірки пакету документів).
  • У разі надання повного пакету документів – отримати одноразову фінансову допомогу.

 

Фонд відшкодовує витрати самозайнятих осіб (фізичних осіб-підприємців першої, другої та третьої групи платників єдиного податку та осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність), пов’язані із закупівлею предметів і товарів для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності.

У разі правильного заповнення заявки, завантаження повного пакету документів разом із чеками на покупки заявники зможуть отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень протягом 10 днів.

Також у департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради повідомили про програму мікрогрантів на створення власного бізнесу в рамках програми «єРобота».

Програма розрахована як на досвідчених підприємців, так і на початківців. Виконавцем є Мінекономіки та уповноважений банк, а сума складає до 250 тис. грн.

Для участі підприємці повинні були підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал «Дія». «Ощадбанк» здійснює оцінювання бізнес-плану, ділової репутації заявника, після чого учасники пройшли співбесіди в центрі зайнятості.

Усі заявки наразі опрацьовані й очікують рішення про надання гранту Державною службою зайнятості. Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.

Грант можна витратити на:

– придбання або лізинг обладнання;

– закупівлю сировини;

– оренду приміщень (не більше 25% від суми гранту);

– маркетинг та рекламу (до 10% всіх коштів).

Також у департаменті зазначили, що нині у важких умовах війни влада міста робить усе можливе для забезпечення мешканців та гостей міста найякіснішими послугами Центру надання адміністративних послуг. Зокрема, для головного офісу ЦНАПу коштом міського бюджету придбано та встановлено потужний генератор. Саме у цьому ЦНАПі містяни та вимушені переселенці отримують усі необхідні адміністративні послуги. До того ж у цій будівлі розташована Єдина диспетчерська служба. Наразі вже готовий майданчик для встановлення і підключення обладнання, адже кам’янчани та ВПО мають отримувати послуги і не залежати від віялових відключень.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Польські протести на кордонах: прогнозується ріст цін на пальне

Ціна на паливо може зрости до 3 грн/літр через необхідність оминати польський кордон при імпорті...

Оформлювали «багатодітних» ухилянтів: на Дніпропетровщині викрито двох злочинців

Дану послугу фігуранти оцінювали у 6 тис. доларів. Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура. Підозрюваних...

У Кам’янскому стартував ялинковий марафон

Сезон зимових свят розпочався. На різних майданчиках міста відкрилися ярмарки з продажу лісових красунь. Тож,...

Ціна за електроенергію залишиться незмінною до кінця квітня 2024

Як повідомив Прем’єр–міністр України Денис Шмигаль, тарифи на електроенергію для населення до кінця квітня 2024...

Кам’янчани в Інстаграм: Новорічні дива у фотографіях

Інстаграм – це інструмент для вираження своєї особистості та стилю. Люди розповідають тут свої історії,...